Keňanka Wilsonová Lempusová dostala päťročný dištanc za doping a falšovanie dokumentov

Keňanka Wilsonová Lempusová dostala päťročný dištanc za doping a falšovanie dokumentov
 Jednotka pre integritu atletiky (AIU) potrestala kenskú bežkyňu Betty Wilsonovú Lempusovú päťročným zákazom činnosti. 
BRATISLAVA 26. januára - Ako tento orgán uviedol v tlačovej správe, 31-ročná vytrvalkyňa sa dopustila dvoch previnení voči antidopingovým pravidlám, pričom obdobie zákazu činnosti sa začalo 14. októbra 2022. Jej výsledky od 5. septembra 2021, keď mala pozitívny dopingový test, zároveň anulovali.

V októbri minulého roka Keňanku prvýkrát obvinili z falšovania alebo pokusu o falšovanie niektorej časti dopingovej kontroly, vrátane marenia alebo zdržovania vyšetrovania AIU, keďže poskytla nepravdivé informácie alebo dokumentáciu. Minulý mesiac ju zasa obvinili z užitia zakázanej substancie - syntetického kortikosteroidného lieku Triamcinolónacetonid.

Vyšetrovanie odhalilo, že Wilsonová Lempusová predložila sfalšované lekárske dokumenty na vysvetlenie zakázaného nálezu vo vzorke jej moču. Tvrdila, že spomenutú látku jej podali v nemocnici v Keni. Zdravotnícke zariadenie však poprelo, že by športovkyňa dostala uvedený liek v nemocnici. Wilsonová Lempusová sa neskôr priznala k falšovaniu dokumentov vrátane nepravdivých kontaktných údajov svojho lekára. Priznaním viny jej AIU znížila trest o jeden rok.

27.1.2023   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články