Tuwei zdôraznil, že krajina udržiava prísne dopingové opatrenia zavedené pred olympijskými hrami v Paríži, aby udržala atlétov "čistých" pre podujatie, ktoré sa uskutoční od 13. do 21. septembra.
"Atléti môžu byť podrobení testovaniu počas súťaže aj mimo nej," povedal Tuwei novinárom.
"Zmeškanie testu alebo neplnenie povinností voči testovacím orgánom a postupom pri odberoch vzoriek ovplyvní ich oprávnenosť," dodal.
Keňa masívne investovala do očistenia svojho imidžu po sérii dopingových škandálov v súvislosti s OH v Riu de Janeiro 2016, ktoré viedli k tomu, že krajina bola vyhlásená za nevyhovujúcu Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA).
Od roku 2017 bolo za dopingové delikty sankcionovaných takmer 130 kenských atlétov, prevažne vytrvalcov. V marci bol bývalý svetový rekordér v polmaratóne Kibiwott Kandie suspendovaný Jednotkou pre integritu atletiky (AIU), keď bol vyšetrovaný za "vyhýbanie sa, odmietanie alebo neplnenie povinností pri odberoch vzoriek".
Keňa zostáva v najvyššej kategórii na zozname sledovaných krajín v rámci WADA napriek tomu, že vláda oznámila investíciu 25 miliónov dolárov počas piatich rokov na boj proti spomenutému problému.
Generálny riaditeľ WADA Olivier Niggli nedávno vyjadril obavy z pokračujúcich dopingových škandálov v Keni. "Keňa je už niekoľko rokov predmetom obáv," povedal po stretnutí výkonného výboru antidopingového orgánu 27. marca.
Avšak šéf World Athletics Sebastian Coe počas návštevy Kene začiatkom mesiaca vyjadril spokojnosť s pokrokom, ktorý východoafrická krajina dosiahla.