Cesta k nebíčku na nohách začína na podložke s kamerami

Cesta k nebíčku na nohách začína na podložke s kamerami
Každý má jedinečné chodidlo. Nájsť naň správnu obuv však nie je veľká veda.
Hovoríte si: „Boli to skvelé tenisky. Najlepšie aké som mal, zabehol som v nich osobáky. Ale tlačili na boku pod malíčkom. Boli by fantastické, keby neodierali. Kiež by mali iný strih.“
 
Má s tým skúsenosti asi každý bežec. Trafiť obuv je niekedy ako výhra v lotérii. Buď omína na päte, na palci, nedrží dobre nohu okolo priehlavku, alebo tlačí okolo kosti. Teniska, ktorá zase presne pasuje na nohu, nie vždy spĺňa očakávania. Nie je to ten pretekársky model, alebo tréningový.

Noha je ako odtlačok prsta

Nákup športovej obuvi sa postupom času komplikuje. Dnes sú ponuke rôzne typy tenisiek, od rôznych značiek s rôznymi veľkosťami. Tá istá veľkosť od Nike nepasuje na nohu tak isto ako teniska od Adidasu.

 

Každý bežec má unikátnu nohu a nájsť na ňu zhodnú obuv, je výzva.

Aj vzhľadom na to, že výrobcovia dnes prinášajú nový model prakticky každý rok. Ak sa vám skutočne podarí nájsť model, ktorý vám vyhovuje po všetkých stránkach, o pár mesiacov je v ponuke jeho nástupca. Niekedy s inými parametrami.

Zhodu by vám v najlepšom prípade mal vedieť pomôcť nájsť skúsený predajca. V ideálnom prípade taký, ktorý sám športuje.

Aj to nemusí byť vždy záruka.
Bezplatná analýza

Tak ako sa však vyvíja beh a tenisky, napreduje aj analýza chodidla. Dnes vám v lepšej predajni spravia aspoň scan došľapu. Na základe jeho tvaru odporučia vložky, či potrebujete podporu klenby a či by vám viac pasoval model so širšou špičkou alebo užšou.

Ani táto analýza však zďaleka nezohľadní stavbu celého členku, klenby, päty.
Najlepším riešením pri kúpe a poradenstve ohľadom obuvi je jednoznačne nechať si vytvoriť 3D scan chodidla a až na základe modelu nohy si nechať poradiť vybrať vhodnú obuv.

Takýto skener nájdete vo FLAGSHIP STORE INTERSPORT FOLTAN v predajni na Nivách.

3D skener Albert 2 od spoločnosti Aetrex má 4 inteligentné kamery, ktoré vytvoria presný model nohy. Nejde len o statickú analýzu, kedy kamery vytvoria model chodidla.
Skener dokáže pripraviť aj dynamickú analýzu, ktorá zachytí cyklus chodidla počas chôdze. Vďaka tomu dokáže zachytiť body, ktoré môžu byť náchylné na nepohodlie a bolesť, odhaliť disbalanciu pri pohybe.
 
Poradenstvo a analýza chodidla vo FLAGSHIP STORE INTERSPORT FOLTAN je bezplatná. Výsledok si každý môže nechať zaslať na vlastný email.

Na základe výsledkov vám v predajni odporučia najlepšie riešenie pre beh vzhľadom na váš štýl aj preferencie.

Odporučia vám vhodné vložky do topánok a podľa vašej preferencie odporučia aj vhodnú obuv.

Tú si navyše môžete aj odskúšať na bežeckom páse priamo v predajni.

Aj modely s karbónovou vložkou
 
FLAGSHIP STORE INTERSPORT FOLTAN prináša na Slovensko nový koncept, kde nákupu predchádza kvalitné poradenstvo, široká ponuka a prémiové produkty svetových značiek.

Medzi nimi sú v ponuke aj moderné modely s karbónovou vložkou v podrážke. Tieto tenisky dokázateľne zrýchľujú beh, znižujú celkovú únavu bežca a prispeli k prekonaniu viacerých rekordov v posledných mesiacoch.
V bežných obchodoch je ich dostupnosť problematická. Vo FLAGSHIP STORE INTERSPORT FOLTAN si ich môžete prísť aj otestovať a nechať si poradiť od odborníkov.
„Táto predajňa je jedinečná už od počiatku: jej koncept sme pripravovali v spolupráci s americkou značkou NIKE a preto spĺňa nadštandardné požiadavky, ktoré ju predurčujú k prístupu k exkluzívnym modelom NIKE,“ vraví Dušan Foltán, majiteľ spoločnosti Infinity Team s.r.o., ktorá ako partner INTERSPORT otvorila na Slovensku v poradí už štvrtú pobočku.

Vo FLAGSHIP STORE INTERSPORT FOLTAN nájdete ponuku pre všetky športy – beh, bike, outdoor, fitnes, inline, zimné športy, letné športy, kolektívne športy – jednoducho všetky kategórie a to od textilu, cez obuv, až po športový „hardware“. 
13.6.2022   /   Ostatné   /   Autor: Promo   /    Foto: intersport

Fotogaléria

Ďalšie články