Bezpečnosť počas OH 2024 v Paríži budú zaisťovať aj policajti na kolieskových korčuliach

Bezpečnosť počas OH 2024 v Paríži budú zaisťovať aj policajti na kolieskových korčuliach
Počas budúcoročných olympijských a paralympijských hier v Paríži sa budú snažiť eliminovať riziko zločinu vo francúzskej metropole aj policajti na kolieskových korčuliach. 
BRATISLAVA 9. januára  - Ako referuje web insidethegames.biz, dovedna deväť korčuliarov bude mobilizovaných v rámci plánu "olympijských hier s nulovou kriminalitou". Príslušníci tejto špeciálnej jednotky budú hliadkovať pri najznámejších turistických miestach ako katedrála Notre-Dame, múzeum Louvre či Námestie Vendome.
 "Ich prioritné poslanie a dôvod, pre ktorý sa to ešte v roku 2001 vymyslelo, je bezpečnosť turistických lokalít a boj proti kriminalite spojenej s turistickými fenoménmi - pouličnými predavačmi, vreckovými zlodejmi a proti všetkým podvodom, ktoré môžu postihnúť turistov, ako sú hráči s klobúkmi či petičné podvody," povedal šéf tímu kapitán Soulié.

V októbri francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin informoval, že cieľom vlaády je "olympiáda s nulovou kriminalitou". Organizátori OH 2024 pripravujú veľkolepý otvárací ceremoniál na rieke Seina. Očakáva sa, že naň povolajú do akcie približne 35-tisíc policajtov. Po zvyšok hier bude v teréne priemerne okolo 30-tisíc policajtov.

10.1.2023   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články