Bežkyňu v okrajovej časti Senice zbil muž, ktorý len nedávno vyšiel z väzenia

Bežkyňu v okrajovej časti Senice zbil muž, ktorý len nedávno vyšiel z väzenia
Žena pri útoku utrpela zlomeninu sánky a ďalšie vážne zranenia, z ktorých sa bude liečiť viac ako 42 dní. Policajti páchateľa chytili do pol hodiny.
SENICA 13. júna - Senický vyšetrovateľ obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy muža, ktorý v nedeľu v Senici brutálnym spôsobom napadol 39-ročnú bežkyňu. V časti medzi mestom a mestskou časťou Kunov najskôr obehla neznámeho muža. Po pár metroch počula, že sa k nej niekto blíži a keď sa otočila, útočník ju surovo udrel do tváre. Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, po páde na zem ju začal biť a z celej sily udieral päsťami. Besnenie muža sa skončilo až po tom, ako mu obeť povedala, že tam príde jej manžel.
Páchateľ sa dal na útek, zranenej bežkyni pomohli až náhodní okoloidúci, ktorí privolali zdravotníkov. Pri útoku utrpela zlomeninu sánky a ďalšie vážne zranenia, z ktorých sa bude liečiť viac ako 42 dní. Policajti na základe popisu násilníka zadržali do 30 minút od útoku, približne jeden kilometer od miesta činu. Muž skončil v policajnej cele. Zistili, že 27-ročný útočník už bol za násilné činy v minulosti právoplatne odsúdený a na slobode bol len dva mesiace. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na štyri roky až 10 rokov. Polícia nevylučuje, že v prípade zistenia ďalších skutočností môže prísť k doplneniu alebo zmene právnej kvalifikácie. Do rozhodnutia o väzbe bude muž v policajnej cele.
13.6.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články