Bežci v rámci charitatívnej akcie ubehli vzdialenosť ako z Bratislavy na Havajské ostrovy

V rámci charitatívnej akcie #Vybehaj s nami pomoc sa vyzbieralo 8 400 eur
BRATISLAVA 3. júna - Vyše 1 600 bežcov ubehlo v rámci charitatívnej akcie #Vybehaj s nami pomoc vzdialenosť 13 570 kilometrov, teda ako trasu z Bratislavy na Havajské ostrovy. Agentúru SITA o tom informovala Petra Hegerová zo spoločnosti Be cool. Bežci pomocou štartovného, ktoré si sami dobrovoľne zvyšovali v priemere o viac ako dve eurá, vyzbierali vyše 8 400 eur. Vyzbierané peniaze sa použijú na zabezpečenie obedov zadarmo pre silové zložky, ktoré pracujú na hraniciach a karanténnych centrách a odberných miestach. Účastníci mohli pre každý beh prispieť od troch do desiatich eur. Charitatívna akcia v nedeľu 31. mája uzavrela svoj posledný štvrtý týždeň.
Hegerová priblížila, že posledný týždeň venovaný pomoci pre zdravotníkov pritiahol na bežecké trasy takmer 500 súťažiacich. Najrýchlejší čas medzi mužmi dosiahol Marek Lenčéš z Go Create Performance Team, ktorý sa zmestil tesne pod 15 minút 30 sekúnd. Najrýchlejšou ženou bola Zuzana Durcová z Bratislava marathon sport club, ktorá vyhrala aj druhý súťažný týždeň.

Séria štyroch charitatívnych športových behov bola rozložená na celý máj. Každý z behov bol symbolicky venovaný jednej časti silových zložiek a behy boli rozdielne aj svojou dĺžkou. Prvý týždeň od 4. do 10. mája sa volal Sedmička pre našich vojakov, v druhý týždeň od 11. do 17. mája sa behalo desať kilometrov pre hasičov. V treťom týždni, ktorý sa konal od 18. do 24. mája, bežci ubehli 12 kilometrov pre policajtov. Záverečný týždeň od 25. do 31. mája bol venovaný zdravotníkom a v rámci neho bežci ubehli päť kilometrov.

3.6.2020   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock