OR. BEH: Pohár Slovenského krasu pre Bartáka a Gornicku-Antonowiczovu

OR. BEH: Pohár Slovenského krasu pre Bartáka a Gornicku-Antonowiczovu
Mužskú elitnú kategóriu dokončilo 30 borcov, v ženskej kategórii elity absolvovali kompletné štyri etapy len štyri ženy
KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE 1. augusta (SITA) - Víťazom Pohára Slovenského krasu v orientačnom behu, štvoretapových pretekov, ktoré od štvrtka do nedele privítali krasové závrtové terény Silickej planiny a v piatok pri mestskom šprinte Rožňava, sa stal Pezinčan Lukáš Barták a Anna Gornická-Antonowiczová z Poľska.

   Mužskú elitnú kategóriu dokončilo 30 borcov. Celkový víťaz Barták bol najrýchlejší v 3. a 4. etape. Druhý Poliak Olejnik triumfoval v piatkovom rožňavskom šprinte. Vo štvrtok bol najrýchlejší ďalší slovenský reprezentant Michal Krajčík z Košíc, ktorý však pretekal len prvé dva dni.

   V ženskej kategórii elity absolvovali kompletné štyri etapy len štyri ženy v kategórii elite. Slovenská reprezentantka Hana Bajtošová z klubu ŠK VAZKA Bratislava absolvovala len víkendovú tretiu a štvrtú etapu, no v oboch bola najrýchlejšia.

   Vo všetkých kategóriách sa podujatia zúčastnilo takmer 800 pretekárov z 15 krajín. Dôvodom je fakt, že v budúcom roku sa v terénoch Silickej planiny uskutočnia juniorské MS v orientačnom behu.

   Výsledky po 4. etapách:

   Muži-elity:
   1. Lukáš Barták (KOBRA Bratislava) 3:36:13 h, 2. Michal Olejnik (Poľ.) 3:49:27, 3. Ondrek Piják (KOBRA Bratislava) 3:50:31

   Ženy-elity:
   1. Anna Gornická-Antonowiczová (Poľ.) 3:19:34 h, 2. Filomena Kovacsová (Maď.) 3:46:40, 3. Tereza Novotná (ČR) 3:55:10
1.8.2011   /   Orientačné behy   /   SITA

Ďalšie články