Na Kukuričáku sa najrýchlejšie orientoval Bukovác a Jablonovská

V sobotu sa na pasienku zvanom ,,Kukuričák,, nad sídliskom Dlhé diely stretlo približne 90 orientačných bežcov z Bratislavy, ale aj vzdialenejšieho okolia západného Slovenska. Konal sa tam verejný orientačný beh, ktorého organizátorom bol ŠK Sandberg.

Pred obedom počasie vyzeralo tak, že pretek priláka len tých najskalnejších bežcov z blízkeho sídliska, no pesimistické očakávania sa nepotvrdili a vyšlo, čo sa počasia týka, priam ukážkové popoludnie.

Na štarte hlavnej kategórie mužov sa zišla slabšia konkurencia aj kvôli absencii Mariána Dávidíka a Lukáša Bartáka a tak bol najväčším favoritom preteku Pavol Bukovác(Farmaceut BA).

Po štarte sa papierové predpoklady potvrdili a Pavol Bukovác dostal do vedenia už po prvej pípačke. Pavol svoj náskok iba zvyšoval a v cieli mu namerali 36:29min. Za ním na 2. mieste dobehol junior Peter Mižúr (FBA/40:40min) a na treťom mieste Juraj Šmelík (RBA/45:39min).

Medzi ženami triumfovala bežkyňa klubu SPE Lenka Jablonovská (39:08).

16.4.2011   /   Orientačné behy   /   Autor: bruno bruno