Nové spôsoby merania krvného tlaku. Jednoduchšie, presnejšie, rýchlejšie

Nové spôsoby merania krvného tlaku. Jednoduchšie, presnejšie, rýchlejšie
Zdravie svojho srdca máme vo veľkej miere vo vlastných rukách. Podľa kardiológov väčšine srdcovocievnych ochorení možno predísť. A to celkom jednoducho – systematickou kontrolou krvného tlaku samomeraním v domácom prostredí, ktoré má vyššiu vypovedaciu hodnotu než náhodné merania v ambulancii lekára.
A samozrejme pravidelným užívaním liekov, úpravou životosprávy, pohybom na čerstvom vzduchu. A tiež používaním tlakomera, ktorý je certifikovaný a poskytuje vždy spoľahlivé výsledky. Takým je aj moderný tlakomer microlife BP B6 Favourite s funkciou Afib, ktorý dokáže merať krvný tlak, sledovať pulz a rozpozná výskyt nebezpečnej predsieňovej arytmie – atriálnej fibrilácie.
Pri nastavení na jedno meranie umožňuje vďaka IHB technológii (Irregular Heart Beat = nepravidelný srdcový rytmus) rozpoznať arytmiu všeobecne (predsieňovú aj komorovú). Pri nastavení na tri po sebe nasledujúce merania dokáže prístroj prostredníctvom unikátnej funkcie Afib sens s vysokou citlivosťou identifikovať aj druh arytmie – komorovú (údery srdca počujeme ako pulz) alebo predsieňovú – nazývanú aj chvenie predsiení srdca či atriálna fibrilácia. Tá môže byť mimoriadne nebezpečná, lebo ju nevnímame, avšak môže byť príčinou tvorby krvnej zrazeniny, ktorá sa môže dostať do mozgu a spôsobiť mozgovú príhodu – porážku – mŕtvicu. Tlakomer pri tom využíva najmodernejšiu technológiu MAM – automatické trikrát opakované meranie, ktoré zodpovedá hodnotám nameraným v stave pokoja.

Súčasťou prístroja je M-L univerzálna manžeta na rameno, záznam dátumu a času merania a pamäť na 2 x 99 meraní (pre 2 osoby, napr. pre 1 člena rodiny, ktorý pravidelne užíva lieky a ďalšieho člena rodiny, sledujúceho si svoj tlak preventívne). Tlakomer je cez USB konektor pripojiteľný k PC. Vyhodnotenie meraní zabezpečuje aplikácia BP Analyzer+. Meranie v prostredí domova prináša korektné výsledky, neovplyvnené zbytočným stresom.

Viac na www.microlife.sk. Prístroj je dostupný v lekárňach, vybraných elektropredajniach alebo na www.pharmshop.sk.

11.4.2022   /   Novinky   /   Autor: Promo   /    Foto: microlife.sk

Ďalšie články