Železnú studničku zaplavilo tyrkysové more

Prvý zo série Tesco Behov pre život prekonal všetky rekordy. Na štart na Partizánskej lúke v Bratislave sa v prvú májovú sobotu postavilo neuveriteľných 3817 ľudí, čo je o 274 viac ako vlani. Na štartovnom sa vyzbieralo 14 934 eur, peniaze pôjdu na výskum rakoviny.
Beh pre život pripomínal jeden veľký slnečný happening. Železnú studničku zaplavilo veľké tyrkysové more. Každý z účastníkov si totiž mohol obliecť tyrkysové tričko s logom podujatia a potom si zvolil vlastné tempo, ktorým prekonal 3,5 kilometra (GARMIN).

Do cieľa sa rútil dlhočizný had, v ktorom boli zastúpené všetky generácie. Niektorí tlačili v kočíku či trojkolke rodinného juniora, ďalších sprevádzal na trati štvornohý miláčik.

Odmenou bol pre všetkých dobrý pocit a symbolická medaila, ktoré v cieli rozdávali patróni podujatia - maratónska bežkyňa Katarína Berešová, cvičiteľka aerobiku Lucia Medeková, hokejista Michal Hudec, operný spevák Martin Babjak či herec Jozef Vajda.

,,Atmosféra, trať aj počasie bolo úžasné," vravela v cieli Katarína Berešová, ktorá dobehla ako najrýchlejšia žena. Prvý v cieli bol René Valent z behame.sk.

Beh pre život pokračuje v ďalších piatich slovenských mestách, postupne v Prešove (12. mája), Žiline (19. mája), Nitre (26. mája), Trenčíne (9. júna) a Banskej Bystrici (16. júna).