Viac ako 900 bežcov si naplno vychutnalo majestátnosť Bachledovej doliny

Viac ako 900 bežcov si naplno vychutnalo majestátnosť Bachledovej doliny
Bežecký seriál Behaj lesmi má za sebou tretiu tohtoročnú zastávku - bežalo sa v Belianskych Tatrách, v Bachledovej doline.
Jedna z najobľúbenejších lokalít seriálu mala naozaj všetko - tie správne horské výhľady, slnko, šialené výbehy a ešte lepšie zbehy a dokonca aj prebeh cez Chodník korunami stromov! Tie najlepšie bežecké zážitky, nezabudnuteľne atmosférická a krásna Bachledova dolina - bol to dokonalý deň.


Aj na tejto zastávke začínal bežecký detskými pretekmi, ktoré zastrešujú lekárne Dr. Max. Na štarte po Tatrami stálo 218 malých lesných bežcov, ktorí bežali v šiestich kategóriách. Zápasy o prvenstvo boli skutočne dramatické a niektorí pretekári sa do cieľa doplazili, prišli po štyroch alebo dokonca s prstom v nose!
Bežecký deň pokračoval charitatívnym behom JOJ ŠPORT RUN, ktorý si tento rok zabehlo 229 bežcov. V rámci tohto behu putoval výťažok na nemocnicu Dr. V. Alexandra v Kežmarku, konkrétne na detské a novorodenecké oddelenie. Suma vyzbieraná na charitatívne účely bola presne 2 344 EUR, z toho 500 EUR prispel partner pretekov ZATOPEK CONSULTING.

Popoludní odštartovali dve hlavné trasy. Lesnícka 12 a 20 kilometrová trasa. Počasie počas celého dňa bolo ideálne bežecké, pohľadnicové a veľmi teplé.
Najrýchlejším bežcom Lesníckej 12 sa stal Erik Revaj s časom 54:28. Prvou ženou sa stala Katarína Došek s čistým časom 1:10:27.Na štarte tejto trasy stálo 291 lesných odvážlivcov. Najrýchlejším bežcom 20 kilometrovej trasy sa stal Tomáš Gemza s časom 1:30:51. Najrýchlejšou ženou sa stala Nikola Doležalová s časom 1:58:57 a na štarte stálo 165 pretekárov.


Trasy to boli skutočne náročné, na Lesníckej 12 bežci nastúpali 422 metrov a na 20 kilometrovej trase 556 metrov.
Navyše si mohli bežci na oboch trasách otestovať svoju rýchlosť a vybehať si hodnotný voucher na pneumatiky od partnera pretekov - Continental. Rýchlostná prémia CONTI SPEED SECTION merala približne 150 metrov a vyhrávali najrýchlejší muž a najrýchlejšia žena na tomto úseku.

Aj po týchto pretekoch vysadia organizátori spoločne so zakladajúcim partnerom Lesmi Slovenskej republiky za každého jedného bežca strom. V minulej sezóne pribudlo vďaka tejto aktivity do slovenských lesov presne 7 122 nových stromčekov!

Najbližšou zastávkou pre lesnú svorku je divoká Veľká Fatra. 13. júla sa bežci vyvezú do zázemia lanovkou a vychutnajú si úplne nové trasy v tejto lokalite. Registrovať sa dá pohodlne, online na behajlesmi.sk
30.6.2024   /   Krosové behy   /   Autor: Radka Ivančová   /    Foto: Behaj lesmi

Ďalšie články