Tretí ročník Vychylovskej osmičky spája nielen bežcov, ale aj milovníkov histórie

Tretí ročník Vychylovskej osmičky spája nielen bežcov, ale aj milovníkov histórie
Tretí ročník bežeckého podujatia Vychylovská osmička - Beh od stanice po stanicu, určeného pre celú rodinu, sa uskutoční už o týždeň, v sobotu 6. júla v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke.
NOVÁ BYSTRICA 30. júna - Záujemcovia sa môžu registrovať iba online formou prostredníctvom oficiálnej webstránky podujatia do 4. júla. Každý pretekár získa okrem štartovacieho balíčka aj vstup do Múzea kysuckej dediny, účastnícku medailu a lístok do tomboly. Bežecká trať povedie lesnou cestou s členitým terénom, časový limit hlavného behu je 1,5 hodiny. Štartuje sa o 10:00 so začiatkom od stanice Skanzen po sedlo Demänová, s obrátkou pri stanici Beskyd a späť. „Beh robí jedinečným prostredie, v ktorom sa behá, v Múzeu kysuckej dediny. Spája tak nielen bežcov, ale aj milovníkov histórie. Pre bežcov a návštevníkov podujatia je pripravený taktiež pútavý sprievodný program a bohatá tombola,“ uviedla vedúca správy múzea Miroslava Jančulová.
Prvý júlový víkend bude v skanzene pokračovať 8. ročníkom národnej prezentačnej výstavy slovenských plemien hospodársky významných zvierat s názvom Chovateľský deň v skanzene. Celodenný program sľubuje návštevníkom skanzenu prehliadku národných plemien koní, hovädzieho dobytka, oviec, kôz, králikov, holubov, husí, sliepok a psov priamo pri objektoch skanzenu. „Zvieratá boli nielen spoločníkmi ľudí, hospodársky dôležitými objektmi, ale i kategóriou spoločenskej a politickej prestíže v podobe daru alebo celých zverincov. Podujatie bude obohatené aj o komentované prehliadky zvierat, ktoré budú počas celého dňa,“ uzavrela Miroslava Jančulová.
30.6.2024   /   Krosové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: vychylovskaosmicka.eu

Ďalšie články