Prvé preteky Behaj lesmi 2023 sa rozbehli vo veľkom štýle. Na Devíne bežalo viac ako 1200 bežcov

Aj napriek nie veľmi pozitívnym predpovediam počasia sa na Devíne lámali traťové aj účastnícke rekordy.
Takmer 250 detí sa postavilo na štart detských pretekov, ktoré zastrešujú lekárne Dr. Max. Na svoje si prišli naozaj všetky kategórie. Na štart sa postavili aj tie úplne najmenšie detičky s rokom narodenia 2020 a mladšie, ktoré súťažili v kategórií Slimáčikov. Najmladší bežec celých pretekov bežal práve v tejto kategórii a jeho vek bol presne 2 roky.

Už na začiatku týždňa sa vypredali online registrácie na charitatívny beh JOJ ŠPORT RUN. Organizátori sa tento rok spojili s JOJ Šport, ktorá je titulárnym partnerom charitatívneho behu. Peniaze sa prispievali do Nadácie TV JOJ a poputujú na pomoc neziskovej organizácii IPčko, ktorá sa stará o zdravie a psychickú pohodu mladých ľudí. Celkový finančný príspevok, ktorý ide na pomoc neziskovej organizácií a špeciálne ich nízkoprahovému centru Káčko v Bratislave bol nakoniec 2103 EUR.
O 13:00 odbili hodiny štart najdlhšej trase dnešných pretekov a to 22 kilometrovej lesnej ceste. Za zvukov výstrelov z dela na trať vyrazilo takmer 250 bežcov. Víťazom dlhej trasy sa stal s časom 1:35:10 hod René Valent (BEHAME.sk). Prvou ženou v cieli bola známa slovenská maratónska bežkyňa Ivana Líšková (VEREDAsport/ŠKP Bratislava). Preteky sa niesli v ekologickom duchu - medaily boli vyrobené z rozložiteľného bioplastu, ktorý má svoj základ napríklad v kukurici a diplomy zas z hubového mycélia, ktoré sa nielen rozloží, ale dokonca slúži ako hnojivo.

Posledným behom dňa bola Lesnícka 12, ktorú už tradične zastrešoval zakladajúci partner LESY Slovenskej republiky. Práve LESY Slovenskej republiky spoločne s organizátormi vysadia za každého bežca strom. Víťazom sa stal Filip Kubík (ROC Crew SR) s časom 51:03 min. Prvou ženou bola Barbora Názlerová (AC Moravská Slavia Brno) s časom 1:00:08 hod.

Na oboch trasách bolo možné získať aj rýchlostnú prémiu ContiSpeed Section od partnera Continental. Jednalo sa o 400 metrový úsek a víťazi následne dostali voucher na nákup nových pneumatík od značky Continental.

Atmosféra pretekov bola výborná, veľkej obľube sa tešila služba zapožičania bežeckých topánok od švajčiarskej značky On alebo ochutnávka produktov Herbalife Nutrition. O občerstvenie na trati sa starala značka Enervit a čerstvé ovocie bolo od lokálnej predajne potravín Od našich a Lunys. Špeciálne poďakovanie patrí firme OLO za odvoz a likvidáciu odpadu.

Prvé tohtoročné preteky sú síce minulosť, ale bežecký seriál týmto svoju sezónu len otvoril. Najbližšie sa milovníci behu môžu tešiť na jednu z najromantickejších lokalít na Slovensku - malebné Čičmany. Svoje štartové číslo si viete zákupiť online.