Novinkou seriálu Běhej lesy sú extra dlhé trasy

Novinkou seriálu Běhej lesy sú extra dlhé trasy
Seriál, ktorý každoročne láka pretekárov na najkrajšie miesta českej prírody odštartuje 17. apríla v Lednicko-Valtickom areáli.
Trasa pretekárov povedie cez zámocký park, cez hrádzu lednických rybníkov alebo napríklad okolo chrámu Troch Grácií. Druhým jarným termínom je majestátny Karlštejn (22.5.2021), ktorý sa pýši hneď dvoma veľkými lákadlami, a to kráľovskými výhľadmi na gotický hrad Karlštejn a bežne neprístupným vápencovým lomom Veľká Amerika. Na tretie preteky sezóny vyrazia bežci na západ Českej republiky, do kúzelného Slavkovského lesa v kúpeľnom trojuholníku Karlových Varov, Mariánskych a Františkových Lázní. Špecialitou lokality sú rozsiahle rašeliniská, hlboký les a oáza pokoja bez mobilného signálu.
Kto má rád poriadny horský terén, nech v júni určite zavíta aj na Vysočinu, a to 26.6.2021, kde si užije náročný terén okolo Malinskej skaly, či Deviatich skál. Na Vysočine čaká na pretekárov tiež vôbec prvýkrát trasa dlhá 39 kilometrov.

V júli sa seriál presunie do CHKO Brdy, kde sa bežci prebehnú bývalým vojenským obvodom, ktorý bol 70 rokov uzavretý pre verejnosť, a okolo Padrťských rybníkov. Brdy odštartujú 24.7.2021. Ďalšou zastávkou 7. augusta budú malebné Beskydy, pretekárov vyvezie na štart lanovka. Letné prázdniny sa zavŕšia koncom augusta v Jizerských horách, kde bežci prebehnú slávne miesta legendárnej Jizerské 50 v letnej edícii.

O dva týždne neskôr 11.9.2021 za svitu čeloviek vybehnú na trať bežci v nočných Boleticiach, ktorí si budú môcť posvietiť na krásu šumavského revíru a malebný rybník Olšina. Aj tu si milovníci dlhších trás prídu na svoje, a to trasou 34 kilometrov.

23.11.2020   /   Krosové behy   /   Autor: br   /    Foto: behejlesy.cz

Ďalšie články