Náročné, ale krásne trate čakajú na bežcov na 7. ročníku Garmin Behu Súľovskými skalami

Náročné, ale krásne trate čakajú na bežcov na 7. ročníku Garmin Behu Súľovskými skalami
Náročné, ale krásne trate čakajú na bežcov už 7. októbra v nádhernom prostredí Súľovských skál na 7. ročníku Garmin Behu Súľovskými skalami. 
Súlovské skaly sú obľúbeným miestom pre turistov a outdoorových nadšencov. Nachádzajú sa v oblasti Strážovských vrchov a sú známe svojou náročnou, ale nádherne malebnou prírodou.

Aj tento rok sa tu koná populárny Garmin Beh Súľovkými skalami a pravidelnými účastníkmi týchto pretekov sú nielen skúsení bežci, ale aj začiatočníci, ktorí si prídu vyskúšať atmosféru pretekov v krásnej prírode.
Na výber sú tri trasy, ktoré ponúkajú okrem rôznej vzdialenosti aj stupňujúcu sa náročnosť. Najkratšie sú určené pre začiatočníkov, tie dlhšie trasy pre skúsených bežcov. Každá z nich však ponúka unikátny zážitok a to beh cez malebnú prírodu, s výhľadmi na impozantné skaly a v neposlednom rade aj výzvu, ktorú predstavuje náročný terén.

Organizátori pretekov sa snažia vytvoriť priateľskú atmosféru, kde môžu bežci nielen súťažiť, ale aj sa vzájomne povzbudzovať a navzájom si pomáhať. Preto je v každom ročníku cítiť silný pocit spolupatričnosti a komunity. 

Hlavné trasy štartujú od 10:00 hod, štarty detských behov (50 m/100 m/200 m/400 m) sú naplánované od 10.05 hod. a pripomíname, že sa začína najstaršími kategóriami! Kapacita účastníkov je obmedzená. Veľký beh má limit stanovený na 1000 účastníkov, detské behy majú celkový limit 300 detí.

Aj tento ročník odštartuje Nasťa Kuzminová spoločne s tímom mladých talentov pod jej vedením. Hlavným partnerom je spoločnosť Garmin, ktorá pripravila pre všetkých prekvapenie do balíčka v  a tí najlepší si odnesú aj bežecké hodinky Garmin.

Kompletné informácie nájdete na webe organizátora.
11.9.2023   /   Krosové behy   /   Autor: PRomo   /    Foto: Garmin

Ďalšie články