Krosovými šampiónmi AZB Tomeček a Luptáková

Krosovými šampiónmi AZB Tomeček a Luptáková
Seriál regionálnych krosových šampionátov vyvrcholil v sobotu 18. novembra v Malackách šampionátom Atletického zväzu Bratislavy (AZB).
Na 6-kilometrovej trati (bežalo sa na kilometrovom okruhu) na lúke pod kaštieľom v Zámockom parku v Malackách triumfoval v kategórii mužov minuloročný majster SR na 10 000 m na ovále Radovan Tomeček (Atletika šport hrou Bratislava) časom 19:54 min.

Zverenec Marcela Lopuchovského predstihol na 6-kilometrovej trati Petra Ďuricu (Slávia STU Bratislava) o 8 sekúnd, tretí bol Jakub Patúc z bratislavského Vitalu (20:26). Pred tohtoročným majstrom SR v polmaratóne Martinom Rusinom (BMSC Bratislava) dobehol mimo hodnotenia bežiaci Žilinčan Ondrej Malek (obaja 20:40).
V súťaži žien na 5 km získala titul Petra Luptáková z AK Veterán Bratslava časom 21:43 min pred Alenou Drahošovou (Triathlon Mood, o. z.)22:27) a ďalšou vytrvalkyňou z AK Veterán Marcelou Schweitzerovou (22:28). Prvá v cieli však bola mimo súťaže bežiaca majsterka západoslovenskej oblasti Zdenka Hezká zo Slovana Duslo Šaľa (20:48).

V súťaži dorastencov na 4 km jasne triumfoval slovenský rekordér v v cestnom behu na 10 km juniorskej kategórii a účastník EYOF 2023 Filip Jančík zo Slávie STU (4 km za 12:55), ktorý je kandidát štartu v juniorskej súťaži na decembrových ME v krose v Bruseli.

Majstrovstvá AZB v krose zorganizovali AC Malacky v spolupráci s Atletickým zväzom Bratislavy. Boli generálkou na slovenský šampionát, ktorý sa uskutoční v sobotu 25. novembra na rovnakom mieste.

Najlepší na šampionáte AZB v mládežníckych kategóriách:

Andrej Jozič (juniori, Naša atletika Bratislava), Filip Jančík (dorastenci, Slávia STU Bratislava), Matej Knapčok (st. žiaci, AK Veterán Bratislava), Michal Boháč (ml. žiaci, ŠK Run for Fun Bratislava-Petržalka), Viliam Straský (najml. žiaci, AC Malacky)

Rebecca Slezáková (juniorky, AC Malacky), Nicoleta Mináriková (dorastenky, AK Puma Senec), Radka Rončkevičová (st. žiačky, Deti v pohybe Šamorín), Barbora Dvorská (ml. žiačky, Naša atletika Bratislava), Amélia Zelenáková (najml. žiačky, AC Malacky)
18.11.2023   /   Krosové behy   /   Autor: SAZ/atletika.sk   /    Foto: Tomáš Nather

Ďalšie články