Krasňanská kúria - meraný - motivačno - mentálny tréning

V nedeľu 17. júla sa konal horský beh Krasňanská kúria poňatý aj ako meraný - motivačno - mentálny tréning. Okrem polmaratónskej trate (21,1 km) bežci mohli štartovať i na skrátenej verzii (16 km),  pre tých, ktorí práve neinklinujú k behu bol pripravený pochod tzv. nordic walking .
Polmaratónska trať bola nádherná !  Lesy, kopce a doliny Malých Karpát boli zárukou dokonalého estetického zážitku. Štart a cieľ (160 mnm) bol na kúpalisku Krasňany, neďaleko SOŠ Polygrafickej. Trasa zo začiatku  viedla  miestnymi vinohradmi, nasledoval výbeh na Červený kríž (400 mnm), po vybehnutí nasledoval  zbeh k Vydrici, mierne klesanie údolím Vydrice, Snežienka (dolná stanica lanovej dráhy ),  Železná studnička (posledná šanca ovlažiť sa), následne 180 stupňová vracačka a výbeh na Kamzík (439 mnm). Na vrchole bolo pripravené  malé občerstvenie vo forme banánu a ionťáku, zbiehanie zjazdovkou a návrat po ,,žltej"  až do Krasňan.

S traťou dlhou 21,1 km  sa najlepšie vysporiadal Michal Glaus (1:31:14).  Pre druhé miesto si dobehol Trnavčan Tomáš Kopčík (1:31:14) a ako tretí prebehol cieľom  Jozef Drotován (1:32:11).

Nemalý obdiv si zaslúžia i ženy, ktoré vybehli na  trať spoločne s mužmi. Tu sa o prvé tri miesta podelili Petra Pastorová z Ostravy, Miriam Marušiaková a Michaela Polakovičová.

Za prekrásneho počasia sa na náročných tratiach, zišlo 154 bežcov vo všetkých vekových kategóriach.