Horský beh Smolník sa pobeží reálne aj virtuálne

Horský beh Smolník sa pobeží reálne aj virtuálne
Druhá novembrová sobota patrí tradične trailovým pretekom Horský beh Smolník (HBS) s dĺžkou 33 kilometrov a prevýšením 1400m.
Minulý rok boli preteky pre pandémiu výsostne virtuálne. Tento rok pandemická situácia nevyzerá priaznivejšie, avšak organizátori sú o čosi viac vynaliezaví a snažia sa skĺbiť prísne opatrenia s túžbou bezpečne pretekať. Preto bude tento ročník virtuálny aj reálny. „Túžba pretekať tak, ako pred pandémiou je veľká. Rozhodli sme sa vyhovieť všetkým skupinám bežcov. Reálne preteky odštartujeme v sobotu 13.11.2021 s hromadným štartom o 10.00 hod. z námestia v Smolníku. Táto možnosť bude pre zaočkovaných bežcov. Pre všetkých ostatných pripravujeme desaťdňový virtuálny formát od 14.11. do 24.11.2021, ktorý bude hodnotený samostatne," vysvetlil riaditeľ pretekov Tomáš Kovaľ a dodal: ,,Zaočkovanosť medzi bežcami je pomerne vysoká a preto si myslíme, že možnosť reálne sa stretnúť na pretekoch využije väčšina. Na druhej strane nechceme diskriminovať ani druhú skupinu a preto si dáme tú námahu a budeme sa starať aj o virtuálny priebeh pretekov, presne ako vlani.“
Registrácia na HBS 2021 pre všetkých rovnaká

Registrácia je spustená na stránke beh.vitalcity.sk a netreba otáľať, pretože pre prvých 80 bežcov je pripravená funkčná čiapka CRAFT v originálnom dizajne. „Prvých 80 registrovaných nezávisle na štýle behu (real/virtual) dostane funkčnú čiapku,“ spresňuje organizátor.

Čo čakať od trate HBS 2021

Trať je dlhá 33 km s kumulovaným prevýšením 1400m. Opisuje oblúk po hrebeni obkolesujúci dolinu Smolníckeho potoka, využíva tiahle stúpanie na Osadník a hrebeň, ktorý poznáme z cesty SNP. Jeho druhá polovica zasahuje rázsochu Hekerovej a tvorí takpovediac odbočku od hlavného hrebeňa. Od Osadníka sú to ešte dve výraznejšie stúpania (Pipitka a spomínaná Hekerová), terén je relatívne zvlnený po celej jeho dĺžke.

Organizátori si vyhradzujú nárok na zmenu programu, aby mohli reagovať na prípadnú zmenu situácie súvisiacu s pandémiou v regióne.

10.10.2021   /   Krosové behy   /   Autor: Radka Kovaľ   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články