Horský beh Smolník bude bez obmedzení. Pre prvých 250 zaregistrovaných bežcov je pripravený športový vak Craft

Horský beh Smolník bude bez obmedzení. Pre prvých 250 zaregistrovaných bežcov je pripravený športový vak Craft
Nádherné prostredie Volovských vrchov a obce Smolník sa stane už po ôsmi krát dejiskom Horského behu Smolník (HBS). 
V sobotu 12.11.2022 čakajú na bežcov chodníčky Volovskými vrchmi, ktorých sa málokedy dotkne bežecká tretra. Poskytnú krásne výhľady, srdečných Smolníčanov na občerstvovačkách a kopec dobrej nálady. ,,Tieto preteky robia bežci pre bežcov, a preto sa dá spoľahnúť na detailné značenie, kvalitné jedlo na občerstvovačkách aj čipovú časomieru," informoval riaditeľ pretekov Tomáš Kovaľ.
Prémiová, 33 km dlhá trať s kumulovaným prevýšením 1400m opisuje oblúk po hrebeni obkolesujúci dolinu Smolníckeho potoka. Táto trať nesie poetický názov: Beh hrebeňom Volovských vrchov a využíva tiahle stúpanie na Osadník a hrebeň, ktorý poznáme z cesty SNP. Jeho druhá polovica zasahuje rázsochu Hekerovej a tvorí takpovediac odbočku od hlavného hrebeňa. Od Osadníka sú to ešte dve výraznejšie stúpania na Pipitku a najvyšší bod cvelej trasy, vrch Hekerovej. 

Krátka trať sa nazýva Po stopách smolníckych baníkov a prevedie pretekárov 11km dlhým okruhom s kumulovaným prevýšením 470m. Pobeží sa do kopca okolo milých kaplniek krížovej cesty až ku veľkej kaplnke v Štóskom sedle, odtiaľ do Štóskych kúpeľov, po ceste SNP, a späť na námestie v Smolníku.  

„Počas uplynulých dvoch rokov sme sa trápili s obmedzeniami a rôznymi virtuálnymi formátmi pretekov. Som veľmi rád, že tento 8. ročník budeme môcť pripraviť tak, ako sme boli zvyknutí pred pandémiou. Opäť vrátime do programu krátku trať – tá je veľmi populárna medzi bežcami, ktorí si netrúfnu na náročný horský terén. Dlhá trať je klasika. Z môjho pohľadu je to výživných 33 kilometrov, ktoré ťaháme po tých najkrajších vrcholoch a hrebeni Volovských vrchov. S registráciou odporúčam nečakať, pretože len pre prvých 250 bežcov sme pripravili super funkčný športový vak značky Craft. Ale ani ostatní neprídu skrátka. Registrácia bude možná aj na mieste v deň pretekov. My dovolíme bežať fakt každému a v cieli budeme čakať dovtedy, pokiaľ sa nám všetci nevrátia,“ ubezpečuje riaditeľ pretekov Tomáš Kovaľ.
2.11.2022   /   Krosové behy   /   Autor: br   /    Foto: Facebook/ Peter Kovaľ

Ďalšie články