Golden Trail World Series sľubuje opäť veľké športové súboje aj skvelú atmosféru

Golden Trail World Series sľubuje opäť veľké športové súboje aj skvelú atmosféru
Svetová (GTWS) aj národná (GTNS) séria si pre rok 2023 pripravili hneď niekoľko zmien. 
To podstatné však zostáva bez zmeny – obe bežecké série reprezentujú podstatu trailrunningu a ponúkajú elitným bežcom aj početnej hobby bežeckej komunite nezabudnuteľné športové zážitky, rovnako ako nevšednú atmosféru na tratiach tých najzaujímavejších horských pretekov. 

Svetová séria Golden Trail World Series predstavuje pre rok 2023 pozmenený kalendár, zachováva si však pilier v podobe troch ikonických horských pretekov – skutočných trailrunningových klasík: Zegamma, Marathon du Mont Blanc a Sierre – Zinal, ktoré doplnia Dolomyths Run v Taliansku a dva behy v USA – Pikes Peak Ascent a novinka Mamooth 26K.
,,Prostredníctvom takto zostavenej termínovej listiny pretekov ponúkame bežcom príležitosť zúčastniť sa ikonických pretekov a každý pretekársky víkend je skutočnou oslavou trailového behu," prezrádil Grégory Vollet, riaditeľ Golden Trail Series a dodal: „Tieto všetkými netrpezlivo očakávané bežecké udalosti majú vždy svoje vlastné a jedinečné kúzlo, charakter a atmosféru. Skvelým príkladom je Dolomyths Run, kde sa pri príležitosti 25. výročia konania týchto krásnych pretekov dá očakávať ešte frenetickejšia atmosféra, než v iných rokoch“.
Kalendár GTWS 2023
14. máj Zegama-Aizkorri, Španielsko (42 km / 2,736 m D+)
25. jún Marathon du Mont-Blanc, Francúzko (42 km / 2,540 m D+)
15. júl Dolomyths Run, Taliansko (22 km / 1,750 m D+)
12. august Sierre-Zinal, Švajčiarsko (31 km / 2,200 m D+)
16. september Pikes Peak Ascent, USA (21 km / 2,382 m D+)
23. september Mammoth 26K—Mammoth Trail Fest, USA (26 km / 1,400 m D+) 

Národná séria Golden Trail National Series, zahrňujúca Českú republiku, Slovensko a Poľsko sľubuje už tradičný kalendár len s niekoľkými termínovými zmenami a návratom k systému bodovania za výsledky v jednotlivých pretekoch.
 
„V roku 2023 očakávame skutočne vysokú športovú kvalitu a účasť väčšieho množstva elitných bežcov zo všetkých troch krajín, k čomu prispieva aj skutočnosť, že niektoré preteky sú národnými šampionátmi či kvalifikačnými pretekmi pre tohtoročné majstrovstvá sveta v horských behoch. Hneď prvé preteky série - Salomon Ještěd Skyrace hlásia nevšedne kvalitné obsadenie. Samozrejme spolu s organizátormi pripravíme skvelú atmosféru aj pre všetkých hobby bežcov, ktorí preteky našej národnej série navštevujú s cieľom bojovať predovšetkým sami so sebou a so svojimi vlastnými limitmi a ktorí si chcú odniesť jedinečný zážitok z účasti na skvele pripravenej športovej akcii“, hovorí koordinátor série Jiří Petr.

Kalendár GTNS CZE/SVK/POL 2023
15. apríl Salomon Ještěd Skyrace, Česká republika (22 km / 1,390 m D+)
30. apríl Salomon Dragon Trails, Slovensko (26 km / 800 m D+)
27. máj Salomon Valašský Hrb, Česká republika (30 km / 1,100 m D+)
14. júl Golden Mountains Trail, Poľsko (33 km / 1,500 m D+)
19. august Salomon Jesenický maraton, Česká republika (42 km / 1,800 m D+) 

Talianske finále
 
Pre rok 2023 bol región Ligúria v Taliansku vybraný ako hostiteľ GRAND FINAL oboch sérií, teda tej svetovej i národných sérií. Il Golfo dell'Isola Trail Race sa bude skladať z prológu a samotných pretekov s parametrami 25 km / 1200 m D+. Ženský prológ bude vo štvrtok a mužský v piatok, preteky žien prebehnú v sobotu a mužské v nedeľu. Všetky preteky sú otvorené pre každého a budú hodnotené obe kategórie - OPEN a ELITES a taktiež je pripravená tímová súťaž bežcov z jednotlivých krajín a národných sérií.  
25.2.2023   /   Krosové behy   /   Autor: br   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články