Druhá sezóna Behaj lesmi odštartuje už tento víkend na Devíne

Druhá sezóna Behaj lesmi odštartuje už tento víkend na Devíne
Jar a teplé počasie sú tu a s nimi aj druhá sezóna bežeckej série Behaj lesmi. Už túto sobotu 7. mája 2022 na Devíne nastane ten moment, keď si účastníci obujú bežecké topánky a odštartujú sériu piatich lesných pretekov na tých najkrajších miestach Slovenska. Registrácie sú spustené, tak neváhajte a Behajte lesmi!
Kde inde je možné zahájiť sezónu Behaj lesmi než v hlavnom meste Slovenska, a to priamo v objatí historického hradu Devín. Tieto preteky bývajú jedny z najobľúbenejších, keďže lesy v okolí Devínskej kobyly a Malých Karpát sú v tom najkrajšom období roka. Tento rok sú navyše pripravené úplne nové trasy!

Zblízka uvidíte majestátnu zrúcaninu hradu Devín z 13. storočia, čarovnú starú Dúbravku so známymi Dúbravskými schodmi, chránené územie Sandberg či dychberúci sútok Dunaja a Moravy. A možno sa vám ujde ešte aj z medvedieho cesnaku. To všetko bude navyše doplnené o lesnícke pochúťky z dielne zakladajúceho partnera Lesy SR či atraktívne ceny a sprievodný program od ostatných partnerov. Na Devíne budú na výber trasy s dĺžkou 3,5 km, 12 km a 22 km. Celý výťažok z najkratšej trasy VoltaRUN navyše poputuje na zvýšenie mobility seniorov z vybraných domovov dôchodcov. Samozrejmosťou budú aj detské preteky či tímové súťaže, na ktoré sa môžete tešiť počas celej série Behaj lesmi. 
Aby to nebolo málo, hlavný mediálny partner pretekov JOJ Šport prinesie prostredníctvom svojich kamier reportáže priamo z dejiska prvých pretekov tohtoročnej sezóny.

Prekvapením je zľava 20% na štartovné na všetky preteky v sezóne. Pre jej získanie stačí štartovné zaplatiť platobnou kartou Mastercard. Svoju pozornosť môžete upriamiť aj na zvýhodnené balíčky, ktoré vám zabezpečia lepšie ceny. Pri kúpe 5 pretekov v rámci 1 objednávky je cena štartovného 90 EUR, za 1 preteky tak zaplatíte len 18 EUR. Pri kúpe 3 pretekov v rámci 1 objednávky je cena štartovného 60 EUR, za 1 preteky tak zaplatíte len 20 EUR.
Druhá zastávka série Behaj lesmi 2022, ktorá je zároveň aj novinku tohto roka, bude 28. mája 2022 v obci Čičmany, ktorá je známa svojou architektúrou dobových dreveníc. Ďalej bude pokračovať pretekmi 11. júna 2022 v druhej tohtoročnej novinke v Bachledovej doline, kde bude súčasťou trasy aj známy Chodník korunami stromov.

Ďalej už budú nasledovať známe trate a lokality aj z predchádzajúceho roka. Štvrtým podujatím tohtoročnej sezóny behov slovenskými lesmi, ktoré sa koná 9. júla 2022, bude v pohorí Veľká Fatra. A napokon vyvrcholenie a zároveň posledný tohtoročný beh je naplánovaný na 20. augusta 2022 v nádhernom prostredí Štiavnických vrchov.

Majestátne kopce, dychberúce výhľady a krátky návrat do dôb starých povestí a bájí zaručia nezabudnuteľný zážitok. Poď si užiť jedinečnú a priateľskú atmosféru pretekov v obklopení prírody a vybehni v ústrety lesnému dobrodružstvu. Registrovať sa môžeš na www.behajlesmi.sk.

5.5.2022   /   Krosové behy   /   Autor: br   /    Foto: raul

Ďalšie články