Behaj lesmi: Lesné dobrodružstvo pokračuje už štvrtou sezónou, organizátori pripravili ďalšiu novú lokalitu

Behaj lesmi: Lesné dobrodružstvo pokračuje už štvrtou sezónou, organizátori pripravili ďalšiu novú lokalitu
Už po štvrtý raz sa bežci rozbehnú po ikonických miestach celého Slovenska.
Po veľmi úspešnej sezóne 2023 si na tú nasledujúcu organizátori pripravili ďalšiu novú lokalitu a to Behaj lesmi Slovenský raj. V roku 2024 majú organizátori prichystané ekologické prvky, samozrejmosťou je aj charitatívny beh a podpora tých, ktorí to najviac potrebujú a ďalšie aktivity, ktorými sú už Behaj lesmi známe.
Pre štart sezóny je už typický historický jarný Devín, ktorým bežci prebehnú koncom apríla (27.4.) a pokochajú sa tak výhľadmi z Devínskej Kobyly a na sútok Moravy a Dunaja. V polovici mája (11.5.) čaká na pretekárov romantická zástavka - Topoľčianky. Tu si vyskúšajú, aké je to pribehnúť do cieľa cez zámocký areál a po ceste si budú vychutnávať vôňu hrozna. Jún so sebou prinesie nielen závan leta, ale aj novú lokalitu - Slovenský raj na bežcov bude čakať už 8.júna. Bude to skutočný lesný zážitok, pretože práve Slovenský raj je z 90% čistý les s tými najkrajšími výhľadmi. Koncom júna sa seriál presunie zo Slovenského raja do majestátnej Bachledovej doliny. Neľahké podmienky, pravý horský vzduch aj cesta na štart lanovkou. To všetko si pretekári vychutnajú už 29. júna.

Druhá polovica sezóny začne v pravej slovenskej divočine. 13. júna sa môžu bežci tešiť na Veľkú Fatru v celej svojej kráse! Z divočiny cesta povedie do rozprávky. Seriál totižto pokračuje v Čičmanoch (17.8.) a bežci prebehnú aj pomedzi maľované rozprávkové domčeky. Poslednou zastávkou na lesnej mape sú už tradične Štiavnické vrchy. Bežci sa v poslednú augustovú sobotu (31.8.) vydajú po stopách ťažby striebra s výhľadmi na Kalváriu. 
 
Či už ste skúsený pretekár, alebo bežecký nováčik, na pretekoch Behaj lesmi si určite nájdete svoju trasu. Ako aj v minulých rokoch, Behaj lesmi prináša kratšiu cca 10-13 km trasu a dlhšiu 20-22 km trasu. Samozrejmosťou bude aj 3 - 5 km charitatívna trasa a Detské preteky Dr. Max, ktoré budú súčasťou všetkých pretekov .

Ak radi cestujete, tak sa pozrite aj k susedom. České Běhej lesy tento rok ponúkajú osem pretekov a prichádzajú s novou lokalitou - Železnou Rudou. Medzi stálice sa zaradili napríklad aj skupinové preteky na Vysočine alebo obľúbený Karlštejn. Tak neváhaj a registruj sa na www.behaj.lesmi.sk, alebo na www.běhejlesy.cz

Behaj lesmi 2024
  • Devín (27.4.)
  • Topoľčianky (11.5.)
  • Slovenský raj (8.6)
  • Bachledova dolina (29.6.)
  • Veľká Fatra (13.7.)
  • Čičmany (17.8.)
  • Štiavnické vrchy (31.8.)

24.10.2023   /   Krosové behy   /   Autor: br   /    Foto: raul.cz

Ďalšie články