Varga po jedenásty raz a Gajdošová šiestykrát laureátmi ankety STÚ

Výsledky tradičnej ankety Triatlonista roka na Slovensku
BRATISLAVA 11. decembra - Richard Varga a Romana Gajdošová sa stali najlepšími triatlonistami na Slovensku za rok 2019. V tradičnej ankete Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) 30-ročný Varga triumfoval jedenástykrát v neprerušenej sérii, o 5 rokov mladšia Gajdošová pridala šiesty titul za sebou.

V historickom slovenskom rebríčku výročnej ankety STÚ za 11-násobným víťazom Vargom nasleduje Pavel Šimko so štyrmi prvenstvami. Absolútnou suverénkou z historického pohľadu medzi ženami je 10-násobná víťazka Mária Kuriačková. Výsledky 26. ročníka ankety STÚ slávnostne vyhlásili v reštaurácii Pohoda na Majakovského 9 v Bratislave.
Richard Varga (nar. 28. 1. 1989 / Triax Bratislava) v roku 2019 v prestížnom seriáli majstrovstiev sveta v triatlone (WTS) obsadil celkovú 59. priečku. Jeho najlepšie umiestnenia v tomto kalendárnom roku sa spájajú s pretekmi Svetového pohára v Karlových Varoch a Kapskom Meste, kde skončil na desiatej priečke. Stal sa aj majstrom Slovenska v šprinte a na pretekoch Veľkého finále WTS v Lausanne obsadil 32. miesto. V aktuálnom svetovom rebríčku ITU patrí R. Vargovi 73. miesto, v olympijskom renkignu v boji o OH 2020 v Tokiu je na 66. pozícii. V hlasovaní odborníkov uspel dlhoročný slovenský triatlonový líder s celkovým počtom 209 bodov. Druhý skončil Matúš Verbovský (ŠK Atóm Levice) so 136 a tretí Miroslav Ozorák (TTK Nové Zámky) so 127 bodmi.

Romana Gajdošová (nar. 7. 7. 1994 / TTK Košice) skončila v seriáli WTS na 52. mieste. Vo Veľkom finále WTS v Lausanne bola tridsiata druhá, na pretekoch Svetového pohára v Antverpách finišovala najlepšie v sezóne - ako desiata. Na európskom šampionáte v holandskom Weerte dobehla do cieľa na 16. priečke. Gajdošová uspela v ankete so ziskom 223 bodov pred Zuzanou Michaličkovou (KPŠ Nereus Žilina) so 167 a Ivanou Kuriačkovou (ŠK Atóm Levice) so 109 bodmi.

Triatlonista roka 2019 - výsledky:

MUŽI 1. Richard Varga (Triax Bratislava) 209 bodov, 2. Matúš Verbovský (ŠK Atóm Levice) 136, 3. Miroslav Ozorák (TTK Nové Zámky) 127, 4. Ondrej Kubo (3NITY Triathlon team Bratislava) 92, 5. Marek Pavuk (ŠK Aquasport Levice) 46, 6. Mário Košút (Triatlon team Vavrečka) 36

ŽENY 1. Romana Gajdošová (TTK Košice) 223 bodov, 2. Zuzana Michaličková (KPŠ NEREUS Žilina) 167, 3. Ivana Kuriačková (ŠK Atóm Levice) 109, 4. Margaréta Bičanová (KPŠ NEREUS Žilina) 72, 5. Lýdia Drahovská (ŠBR Piešťany) 56, 6. Nora Jenčušová (Iglovia Spišská Nová Ves) 39

11.12.2019   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA