Oheň pre parížske OH 2024 bude údajne horieť v Tuilerijskej záhrade pri Louvri

Oheň pre parížske OH 2024 bude údajne horieť v Tuilerijskej záhrade pri Louvri
Organizátori tohtoročných olympijských hier v Paríži už údajne rozhodli o tom, kde počas tohto športového sviatku bude horieť olympijský oheň.
BRATISLAVA 27. marca - S odvolaním sa na agentúru AFP o tom informoval web france24.com, podľa ktorého voľba padla na Tuilerijskú záhradu medzi svetoznámym múzeom Louvre a Námestím svornosti.

"Bol to návrh číslo jeden, pretože uvedená lokalita má jednoduchý prístup pre verejnosť," uvádza sa v správe. V predchádzajúcom období sa špekulovalo o tom, že plameň umiestnia na Eiffelovej veži alebo na nádvorí spomenutého Louvru.

Podľa neuvedeného zdroja, ktorý je oboznámený so situáciou, voľba padla na Tuilerijskú záhradu, pretože ide o lokalitu, ktorú možno ľahko zabezpečiť. "Bezpečnostné sily budú v službe 24 hodín denne a budú chrániť plameň. Široká verejnosť ho bude vidieť vďaka vyvýšeným chodníkom okolo záhrady," uvádza sa v správe.

Olympijský oheň pre OH 2024 v Paríži zapália 16. apríla v gréckej Olympii, na francúzske územie sa dostane 8. mája v Marseille. Nasledovať bude štafeta, ktorá zavíta do viac ako 400 miest aj piatich zámorských území krajiny. Do Paríža príde 26. júla v deň otvorenia OH. Prestížne podujatie vo francúzskej metropole potrvá do 11. augusta.

Zatiaľ nie je známe, či oheň zapália priamo v Tuilerijskej záhrade alebo ho do danej lokality premiestnia po otváracom ceremoniáli, ktorý sa uskutočni netradične mimo štadióna - na rieke Seina. Organizátori OH vyhlásili, že spomenuté dohady o umiestnení olympijského ohňa potvrdia alebo vyvrátia neskôr.
28.3.2024   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články