Netrénovali ste? Nezúfajte! Jarné číslo BEHAME.sk už v predaji

Netrénovali ste? Nezúfajte! Jarné číslo BEHAME.sk už v predaji
Jarné číslo magazínu BEHAME.sk v predaji od 11. apríla.
Poriadnu zimu sme si opäť neužili, jar vpadla do našich končín ešte vo februári a už by ju chcelo vystriedať leto. Niekto v zime usilovne trénoval, ale mnohí skôr usilovne čakali, kým bude vonku viac svetla a teplejšie. Presne ako píše bežecký guru Miloš Škorpil. Vitajte pri listovaní v jarnom čísle magazínu Behame.sk.

Ak patríte medzi tých, ktorí v zime zazimovali, moc netrénovali a čakali, že nejako bude, nezúfajte. Poradíme, ako rozbehať sezónu, byť k sebe úprimný, pozrieť sa pravde do očí a stanoviť si reálny cieľ, na ktorý sa oplatí budúce týždne pripravovať.

Počasie je také, že by bol hriech neobuť si bežecké topánky. A kvalitné topánky sú jediná vec, ktorú na beh naozaj potrebujete. Aj preto sme vyrazili do obľúbeného reťazca so športovým vybavením a otestovali sme množstvo topánok, aby sme ich mohli objektívne porovnať s tým, čo ponúkajú ostatní výrobcovia. Pozrite sa, čo sme zistili.
Možno ste netušili, čo všetko ovplyvňujú krvné skupiny v ľudskom tele. Majú vplyv na to, ako dokážeme vstrebávať živiny z potravín, určujú, ktoré potraviny nám prekyslia svalovú hmotu. Stravovaniu podľa krvných skupín sa už niekoľko rokov venuje biochemička a výživová špecialistka Veronika Hanáková. Prezradí, ktorá krvná skupina je ideálna na behanie.

Tvár z titulky je Matej Beňuš, reprezentant nášho najúspešnejšieho olympijského športu - kanoistiky na divokej vode. Nielenže mu učarovala voda v kvapalnom i pevnom skupenstve, ale aj rád behá - lebo to potrebuje a baví ho to.

Okrem toho vám opäť ponúkne cenné rady lekár, predstavíme bežecké novinky a recepty na chutné jedlo i dobrú náladu. Ženy a dievčatá bežkyne určite ocenia rozhovor s trénerkou Sylviou Resetarits.

Príjemné čítanie a veľa odbehnutých kilometrov!

10.4.2024   /   Ostatné   /   Autor: br

Ďalšie články