Čo že je to štyridsiatka. V Stupave osviežila bežcov aj cisterna

Čo že je to štyridsiatka. V Stupave osviežila bežcov aj cisterna
Napriek tomu, že sa teplota šplhala k štyridsiatim stupňom, na trať bežeckých pretekov zo Záhorskej Bystrice do Stupavy v rámci Stupava Trophy sa vydalo viac než sto bežcov. Pozrite si fotografie!
Väčšina trate viedla po lesných cestičkách, no organizátori sa aj tak všemožne snažili pretekárom zmierniť náročné podmienky. Na štart postavili cisternu s vodou a na trati pripravili ďalšie tri občerstvovacie stanice. Podľa hlavného organizátora Juraja Jánošíka odradila páľava asi pätinu prihlásených pretekárov. Tí, ktorí prišli, neľutovali. ,,Na trati nám nikto nehlásil závažný problém, boli to iba malé zranenia, ktoré vôbec nesúviseli s horúčavami,“ uviedla záchranárka Dagmar Tomčányová.

Tridsaťdeväťročná Janette Šimková vravela v cieli, že mala ťažšie nohy, ako zvyčajne. ,,Ale zvládla som to, na veľké teplo som sa mentálne nastavila už pred štartom. Naviac posledné dva týždne som bola v Chorvátsku, kde som tiež trénovala v podobných podmienkach,“ poznamenala.

Na trati využila možnosť občerstviť sa, ale nepreháňala to. ,,Vypila som asi tri poháre vody, no viac som už nechcela. To preto, aby som pri behu nezaťažovala obličky,“ tvrdila s úsmevom sympatická Stupavčanka. O tom, že by na poslednú chvíľu odriekla účasť, ani neuvažovala. ,,Tak to určite nie, pre mňa je toto podujatie veľká výzva,“ dodala na záver.

Výsledky (17 km) - muži: 1. Martin Matúšek (Lumatec)  1:05:53, 2. Andrej Foltín (MA-KA-ČI) 1:09:44, 3. Tomáš Bizoň (CK Svätý Jur) 1:10:28. Ženy: 1. Iveta Fořtová (ČR, Eleven Test Team) 1:19:17, 2. Simona Gonová (Behame.sk) 1:30:11, 3. Karin Kaczorová 1:30:28.

Kompletné výsledky

28.7.2013   /   Krosové behy   /   Autor: mp

Fotogaléria

Ďalšie články