Štvrtý stovkár z nedávnych majstrovstiev Európy v atletike v Mníchove Ján Volko (člen klubu Naša atletika Bratislava a manažérskej skupiny Top Athletics) má stále parádnu formu.
Vo 4. kole slovenskej atletickej ligy v Trnave najprv vyhral stovku za 10,35 sekundy (vietor +0,7 m/s) s náskokom 44 stotín pred juniorom Jakubom Nemcom. V trinástej stovke v sezóne dosiahol Volko svoj najlepší tohtoročný čas na slovenskom území, o stotinku si zlepšil výkon zo záveru júna na slovenskom šampionáte, tiež v Trnave.

Štyri a pol hodiny po triumfe na 100 m predviedol zverenec trénerov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka ďalší skvelý šprint. Beh na 200 m (desiaty v letnej sezóne) vyhral s náskokom až 1,03 sekundy za výborných 20,38, čo bol ešte o stotinku lepší čas ako jeho semifinálový výkon na mníchovských ME. Žiaľ, znehodnotil ho vietor nad povolené 2 m/s, jeho sila bola tentoraz 3,5 m/s.
Dvadsaťpäťročný Volko dosiahol na trnavskom Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho svoj šiesty najlepší čas na 200 m v kariére a celkovo siedmy pod 20,40 sekundy bez ohľadu na silu vetra.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

"So stovkou nie som veľmi spokojný, chcelo to lepších prvých 60 metrov. Naopak, dvojstovka dopadla výborne a nič na tom nemení ani silnejší vietor. Celkovom som však veľmi rád, že som klubu pomohol plným bodovým ziskom," skonštatoval Ján Volko.

Na dvojstovke finišoval druhý za Volkom ďalší člen Top Athletics Šimon Bujna. Štvorstovkársky špecialista z banskobystrickej Dukly dosiahol vo svojom štvrtom tohtoročnom štarte na 200 m výkon 21,41 sekundy.

"S umiestením som spokojný, s časom už menej. Dnes som však nemal nejaké veľké očakávania. Po dlhej sezóne - halovej i vonku - som už naozaj fyzicky aj psychicky unavený," uviedol Šimon Bujna.
1.9.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: GB   /    Foto: TOP ATHLETICS/NB / Video: TA3