V Spišskej Novej Vsi sa podarilo zrekonštruovať atletický štadión Tatran

V Spišskej Novej Vsi sa podarilo zrekonštruovať atletický štadión Tatran
Práce za viac ako milión eur na obnove štadióna Tatran v Spišskej Novej Vsi už ukončili.
POPRAD 5. augusta – V Spišskej Novej Vsi sa podarilo zrekonštruovať atletický štadión Tatran, išiel naň viac ako jeden milión eur. Atletický ovál a technické sektory by mali spĺňať pravidlá a štandardy Medzinárodnej atletickej federácie. Podľa riaditeľa príspevkovej organizácie mesta Správy telovýchovných zariadení Vladimíra Hovaňáka práce ukončili ešte v závere júna. Ako ďalej povedal, jeho slávnostné oficiálne otvorenie pripravujú na začiatok septembra, reálne spustenie do prevádzky závisí od toho, kedy bude skolaudovaný. Na jeseň by ešte mesto chcelo začať s dobudovaním zázemia, pre tréningové atletické centrum získalo aj dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške takmer 209-tisíc eur.
S revitalizáciou štadióna vrátane umelej dráhy, sektorov a inžinierskych sietí sa začalo v druhej polovici minulého roka. Mesto získalo na tento projekt dotáciu vo výške 250-tisíc eur od Slovenského atletického zväzu. Zvyšné náklady pokrývalo z vlastných prostriedkov a úverových zdrojov. „Celý areál je úplne iný, ako bol predtým. Už len tým, že ovál je postavený tak, aby sa tu mohli konať rôzne atletické mítingy, majstrovstvá Slovenska. To tu doposiaľ nebolo práve kvôli tomu, že tie zákruty nemali požadované parametre,“ vysvetlil Hovaňák s tým, že pôjde o certifikovanú dráhu s dĺžkou 400 metrov.

Areál do roku 2010 využívali najmä atléti miestneho klubu, futbalové družstvá, ale aj iné športové kluby. Pozostával z trávnatej plochy futbalového ihriska, okolo ktorého bola bežecká dráha so škvarovým povrchom. Nachádzal sa tam aj guliarsky, skokanský, žrdkársky, výškarský a diskársky sektor, všetky však boli vo veľmi zlom technickom stave. Ešte v roku 2020 muselo mesto nechať zbúrať pre vážne narušenie statiky budovu tribúny a zázemia, chýba tam tak rozcvičovňa, sklad, kancelária či šatňa. Tento problém by mohol vyriešiť spomínaný projekt tréningového atletického centra.
5.8.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock / ilustračná fotografia

Ďalšie články