Slováci pôjdu na MS s najväčšou výpravou od roku 2017, sú v nej dvaja debutanti

Slováci pôjdu na MS s najväčšou výpravou od roku 2017, sú v nej dvaja debutanti
Na augustových majstrovstvách sveta v atletike v maďarskej Budapešti (19. - 27.8.) bude mať Slovensko 9-členné zastúpenie medzi športovcami, čo je najviac od roku 2017. 
BRATISLAVA 10. augusta - V slovenskej výprave ich doplní osem členov realizačného tímu na čele so šéftrénerom Slovenského atletického zväzu (SAZ) Radoslavom Dubovským. Nechýbajú ani fyzioterapeuti, ktorí môžu byť v druhej polovici šampionátu kľúčoví.

"Výpravu sme posilnili o tretieho fyzioterapeuta Denisa Freudenfelda, ktorý by bol na šampionáte tri dni a pomohol by najmä v inkriminovaných dňoch 23. a 24. augusta, keď by mohlo byť v akcii všetkých deväť našich pretekárov," vysvetlil Dubovský na webe SAZ.
Najskúsenejšia členka slovenského tímu je 40-ročná kladivárka Martina Hrašnová, ktorá sa zúčastní na siedmych MS v kariére. Viac ako polovicu výpravy tvoria chodci - Dominik Černý, Michal Morvay, Hana Burzalová, Mária Katerinka Czaková a Ema Hačundová. Šprintér Ján Volko absolvuje druhý svetový šampionát, štartovať bude na stovke i dvojstovke. Gabriela Gajanová pobeží na 800 m a Viktória Forsterová bude pri premiére na tomto fóre súťažiť v behu na 100 m prekážok. Okrem Forsterovej bude debutovať aj Morvay.

Ďalšia prekážkarka Stanislava Škvarková sa tesne nekvalifikovala na MS 2023, v rebríčku Svetovej atletiky skončila po suspendácii líderky Tobi Amusanovej pre podozrenie z dopingu prvá pod čiarou. "Veľmi sme dúfali, že na MS pozvú dodatočne aj Stanku. Nepozvali ju, čo je veľmi zvláštne. Ani sa nám nechce veriť, že okrem Amusanovej všetky ostatné prekážkarky štart v Budapešti potvrdili. Stankin manžel a kouč Mišo Škvarka ma informoval, že naďalej trénujú a pripravujú sa na MS pre prípad, že by ešte nejakým zázrakom Stanku pozvali, podobne ako pred štyrmi rokmi do Dauhy," uviedol Dubovský.
10.8.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články