Na halových ME v Istanbule budú reprezentovať Slovensko šprintéri Volko s Forsterovou a osemstovkárka Gajanová

Na halových ME v Istanbule budú reprezentovať Slovensko šprintéri Volko s Forsterovou a osemstovkárka Gajanová
Na marcových halových majstrovstvách Európy v tureckom Istanbule (2. - 5. 3.) bude mať Slovensko trojnásobné zastúpenie, do nominácie výkonného výboru Slovenského atletického zväzu (SAZ) sa na návrh trénerskej komisie SAZ dostali šprintéri Ján Volko s Viktóriou Forsterovou a osemstovkárka Gabriela Gajanová. Držiteľ kompletnej medailovej zbierky z halových ME Volko sa na podujatí predstaví piatykrát, Forsterová s Gajanovou zažijú premiéru.
Forsterová bude v Istanbule štartovať v behu žien na 60 m aj 60 m prekážok, na prekážkovú šesťdesiatku o stotinu sekundy splnila limit (8,04 s) a medzi 40 štartujúcich na hladkej šesťdesiatke sa dostala vďaka postaveniu v rebríčku Svetovej atletiky (30. miesto). Gajanová je na 16. pozícii v kvalifikačnom renkingu pre beh na 800 m žien, v ktorom bude súťažiť 30 pretekárok. Volko sa prebojoval medzi 40 účastníkov mužskej šesťdesiatky vďaka 31. priečke v rebríčku.
Slovenskú výpravu na halových ME 2023 povedie Volkova trénerka Naďa Bendová, pomáhať jej budú koučka Forsterovej Katarína Adlerová a fyzioterapeutka Veronika Vnenčáková. Menej ako troch reprezentantov malo Slovensko na kontinentálnom halovom šampionáte iba dvakrát - v roku 1998 v španielskej Valencii neštartoval žiaden Slovák ani Slovenka a v roku 1996 vo švédskom Štokholme súťažili len výškarka Alica Javadová a trojskokanka Galina Čisťjaková.

Nominácia SR na halové ME 2023 v Istanbule (2. – 5. 3.):

Muži: Ján Volko (Naša atletika Bratslava, 60 m, piaty štart na HME).
Ženy: Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra, 60 m a 60 m prekážok, premiéra na HME) Gabriela Gajanová (AK ZŤS Martin, 800 m, premiéra na HME).
Realizačný tím – vedúca výpravy/trénerka: Naďa Bendová, trénerka: Katarína Adlerová, fyzioterapeutka: Veronika Vnenčáková. 
21.2.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články