World Athletics usporiadajúci MS v cestnom behu sa spojí s projektom SuperHalfs. Cieľom je podporiť účasť verejnosti

World Athletics usporiadajúci MS v cestnom behu sa spojí s projektom SuperHalfs. Cieľom je podporiť účasť verejnosti
Cieľom spolupráce je osloviť bežcov z celého sveta a povzbudiť ich k účasti na hromadných pretekoch MS v cestnom behu v Rige (30. septembra a 1. októbra).
Majstrovstvá sveta v cestnom behu je športová akcia celosvetového významu organizovaná World Athletics. Organizátori veria, že spolupráca s polmaratónskou sériou SuperHalfs nielen pomôže bežeckým nadšencom z celého sveta zabehnúť svoje prvé majstrovstvá v Rige, ale tiež prispieť k oživeniu bežeckých akcií. World Athletics na pripravovaných majstrovstvách pripravuje privítanie tisícov bežcov z najmenej 100 krajín sveta a podpora od SuperHalfs určite pomôže dosiahnuť tie najlepšie výsledky.

„Riga bežcom ponúkne jedinečnú možnosť troch pretekov počas jedného víkendu, teda polmaratón, 5 km a cestnú míľu. V SuperHalfs podporujeme bežcov pri ich dobrodružstve a majstrovstvá sveta v Rige v roku 2023 budú nepochybne veľkým zážitkom!" povedal výkonný riaditeľ SuperHalfs Sašo Belovski.
Polmaratónska séria SuperHalfs vznikla v roku 2020 v Prahe a spája päť malebných polmaratónskych pretekov naprieč Európou – Lisabon, Praha, Kodaň, Cardiff a Valencia. Umožňuje tak bežcom zažiť radosť z behu, cestovania a dobrodružstva v jednom.

„Chceme všetkým bežeckým nadšencom poskytnúť dostatočnú pomoc a podporu. Je pre nás dôležité, aby vedeli, že účasť na pretekoch je pre všetkých. Veríme, že naše partnerstvo so SuperHalfs nám pomôže dostať toto posolstvo do Európy a celého sveta a presvedčiť zapálených bežcov, aby prišli na MS v Rige v roku 2023!“ dodal vedúci organizačného výboru Aigars Nords. 

Majstrovstvá sveta v Rige navyše ponúknu vhodnú vzdialenosť pre každého – od detských pretekov až po cestnú míľu, 5 km a polmaratón. Rovnako ako v sérii SuperHalfs bude možné získať uznanie v Sieni slávy získaním všetkých troch oficiálnych medailí.

Majstrovstvá sveta v cestnom behu 2023

Majstrovstvá sveta v cestnom behu, ktoré budú mať svetovú premiéru v Rige 30. septembra a 1. októbra 2023, budú najvýznamnejšou národnou športovou a atletickou akciou v histórii pobaltských štátov. Unikátny bežecký festival, ktorý v Rige korunuje majstrov sveta na míľovej, päťkilometrovej a polmaratónskej trati, prvýkrát spojí niekoľko desiatok tisíc amatérskych a elitných bežcov z minimálne 100 krajín celého sveta. Každý bežec sa môže prihlásiť na cestnú míľu (1609 m), 5 kilometrov a polmaratón, ktoré budú súčasťou MS v cestnom behu v Rige na oficiálnych stránkach: www.riga23.org.
27.2.2023   /   Cestné behy   /   Autor: br   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články