Organizátori Bostonského maratónu zvýšili odmeny pre znevýhodnených športovcov

Organizátori Bostonského maratónu zvýšili odmeny pre znevýhodnených športovcov
Organizátori prestížneho Bostonského maratónu do svojho programu pridajú ďalšie dve kategórie pre športovcov so znevýhodnením a celkovo zvýšia odmeny pre najlepších medzi osobami s hendikepom. 
BOSTON 8. septembra - Premiérovo v histórii v jari 2024 rozdelia sedemcifernú sumu v dolároch. Po novom budú v Bostone súťažiť aj osoby s poruchami koordinácie aj intelektu, kategórie pre ľudí s postihnutím horných či dolných končatín budú podľa organizátorov inkluzívnejšie.

"Vždy hľadáme spôsoby, ako osláviť a odmeniť športovú dokonalosť. Boston je bežecké mesto a dali sme si za cieľ pozdvihnúť para športovcov, ktorí trénujú a súťažia o stupne víťazov na našich podujatiach, od 5 km až po maratón," uviedol vo štvrtok prezident a generálny riaditeľ organizácie Boston Athletic Association (BAA) Jack Fleming.

Po zmene hlavného sponzora hlásia z Bostonu zvýšenie odmien pre víťazov súťaží na invalidných vozíkoch o 15-tisíc USD na 40-tisíc dolárov a bonus za prekonanie traťového rekordu bude 50-tisíc USD rovnako ako v elitných kategóriách mužov a žien. Organizátori prestížneho aprílového podujatia informovali aj o navýšení odmien pre športovcov na iných vzdialenostiach ako v maratóne, viac peňazí dostanú aj pretekári na ďalších priečkach v Top 10.

"Zvýšenie finančných odmien naznačilo, že BAA uznala, že aj pretekári na vozíkoch sú elitní športovci. Táto podpora umožnila nášmu športu rásť a zlepšovať sa a následne dáva viac ľuďom so zdravotným postihnutím možnosť vidieť vzory," uviedla zlatá paralympijská medailistka a víťazka Bostonského maratónu Susannah Scaroniová.
8.9.2023   /   Cestné behy   /   Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články