Malženická 13 s novým traťovým rekordom

Malženická 13 s novým traťovým rekordom
Obec Malženice za spolupráce hasičov a základnej školy Malženice a podpory sponzorov zorganizovali 3. ročník cestného behu pod názvom Malženická 13 - Beh energie, ktorý bol zároveň 8.kolom župnej a 9. regionálnej ligy. Do histórie sa zapíšu mená víťazov Ondrej Puškár a Ľubomíra Maníková.
MALŽENICE. Za ideálneho vlhkého počasia nastúpilo na štart spolu 124 vytrvalcov. Padal drobný dážď pri teplote 20 C. Rovinatá asfaltová 13 km trasa viedla od štartu z futbalového štadióna smerom na V. Kostoľany cez Jaslovské Bohunice naspať do cieľa na štadión. Priebežné správy z trate potvrdzovali vedúceho pretekára trnavského regiónu Ondreja Puškára z Trnavy, ktorý po druhom a treťom mieste do tretice vystúpil pod zamračenou oblohou na najvyšší stupienok a prevzal pohár starostu obce Malženice. Zvíťazil bezpečne v novom traťovom rekorde 42:50 v absolútnom poradí pred slovenským reprezentantom Marcelom Mataninom (45:04) z Niké a Jánom Moravcom (45:28) z Myjavy, víťazom kategórie do 49 rokov. „Bežalo sa mi veľmi dobre. Teší ma, že som zvíťazil pri skvelom Mataninovi a k tomu vytvoril nový traťový rekord,“ povedal po behu víťaz Puškár.

V kategórii do 59 rokov si prvenstvo odniesol Ervín Páleník z Trenčína, od 60 rokov Vincent Bašista z Demjaty (52:03).
Spomedzi 16 žien zvíťazila v absolútnom poradí Ľubomíra Maníková z Dubnice (13. celkovo) časom 49:18. ,,Bežala som tu po prvý raz. Čakala som , že dosiahnem lepší čas v cieli, ale víťazstvo hreje viacej,“ vyznala sa spokojná Maníková.

Úsmev na tvári mala aj druhá v cieli a zároveň víťazka kategórie od 35 rokov, zástupkyňa trnavského regiónu Denisa Kušnierová (56:38) z Trnavy. „Bežala som to po prvý krát. Bála som sa, aby som niekde nestvrdla, pretže som cítila, že idem veľmi rýchlo. Vďaka Tomičovi z Galanty som to zvládla a dokázala poraziť tesne pred cieľom Krnáčovú z Č. Kľačian, ktorá ma dala na Devíne aj pred týždňom v Špačinciach,“ povedala šťastná Kušnierová v cieli.

Najrýchlejším domácim bežcom sa stal zástupca riaditeľa pretekov Ján Lietavec, ktorý dobehol na celkovom 75. mieste časom 1:01:02. „Bežal som po druhý raz. Dnes som si to doslova užíval. To sa nedalo porovnať s mojím premiérovým prvým ročníkom, keď tu bola 32 C teplota. Vtedy som kolegov na trati doslova ľutoval,“- povedal Lietavec.

Najstarším účastníkom v bežeckom peletóne bol Pavol Selecký z Trnavy (ročník nar. 1937). Súčasťou hlavného behu boli preteky detí predškolského veku a žiakov.

Kompletné výsledky.
15.7.2012   /   Cestné behy   /   Autor: Imrich Klokner

Fotogaléria

Ďalšie články