Generálny partner dm ženského behu slávnostne otvoril ďalšiu „dm športovú zónu"

Generálny partner dm ženského behu slávnostne otvoril ďalšiu „dm športovú zónu"
Kým v premiérovom ročníku pred jedenástimi rokmi štartovalo 620 odvážnych žien a dievčat, na sobotný 11. ročník sa prihlásilo až 4500 bežkýň!

V porovnaní s minulým rokom sa na dm ženský beh prihlásilo o 900 bežkýň viac. Organizátori z agentúry Be Cool a zo spoločnosti dm drogerie markt, s. r. o., zaznamenali na 4-kilometrovej trati nárast počtu bežkýň o 20 percent v porovnaní s vlaňajškom, na 10 km a na Behu mamy s dcérou je to dokonca až 24 percent viac.
 
„Najvyšší nárast je v disciplíne, ktorá mala vlani premiéru – v nordic walkingu je počet prihlásených vyšší dokonca až o 72 percent,“ prezradili organizátori. Zo 4500 bežkýň sú približne tri stovky zo zahraničia, 1561 si uvádza ako bydlisko Bratislavu.  
„Hlavné mesto bude nabité ženskou energiou, očakávame – tak ako každý rok – fantastickú atmosféru,“ poznamenala Natália Franková, zástupkyňa spoločnosti dm drogerie markt, s. r. o. a skupinová vedúca marketingu. Takisto prezradila, že všetky bežkyne sa môžu tešiť na bohatý štartový balík od dm drogerie markt, v ktorom nájdu viac ako 20 rôznych produktov.

Okrem stoviek rekreačných a príležitostných bežkýň pobežia v sobotu i popredné slovenské vytrvalkyne. Na štart sa postaví napríklad Žofia Naňová, tohtoročná majsterka SR v cestnom behu na 10 km, ktorá vyhrala posledné dva ročníky Telekom Night Run. Prihlásila sa aj víťazka TNR 2021 Katarína Lovrantová, pobeží i Zuzana Gejdošová. Všetky tri špičkové bežkyne sú aj ambasádorkami dm ženského behu.

Prezentácia (prevzatie štartového čísla a bohatého štartového balíka) na 11. ročník najkrajšieho behu na Slovensku sa začalo vo štvrtok 21. 9. na námestí v Eurovea. V sobotu 23. 9. je možné prevziať si štartové číslo od 8.00 do 13.00 h, najneskôr však hodinu pred štartom príslušnej disciplíny.

„V behu na 4 km budú až štyri štarty, prvý o 10.00, posledný s najrýchlejšími bežkyňami o 12.00 h, medzi každým štartom je 40-minútová pauza. Štart pretekov na 10 km je o 14.00 h pre bežkyne, ktoré si trúfajú zvládnuť trať do 60 minút, ostatné vybehnú o 14.15 h,“ doplnili organizátori.

Ešte pred prvým štartovým výstrelom sa v priestore štartu/cieľa uskutoční o 9.40 h slávnostné otvorenie aj s „vlajkoslávou“, na ktorej sa zúčastnia oslovené bežkyne zo všetkých účastníckych krajín.

Organizátor 11. ročníka dm ženského behu a spoločnosť dm drogerie markt, generálny partner podujatia, slávnostne otvorili na Podzáhradnej ulici v Bratislave ďalšiu „dm športovú zón“!, športové ihrisko v miestnej časti Podunajské Biskupice. Na otvorení sa zúčastnili Natália Franková za dm drogerie markt, s. r. o., starosta Podunajských Biskupíc Roman Lamoš a športový riaditeľ dm ženského behu Jozef Pukalovič.
  
22.9.2023   /   Cestné behy   /   Autor: PRomo   /    Foto: Becool

Ďalšie články