Šimon Bujna sa pripravuje na halu na Kanárskych ostrovoch

Už aj vlani najrýchlejší slovenský štvorstovkár Šimon Bujna sa vybral na sústredenie za teplom. Kým v prvej časti prípravy na halovú sezónu trénoval len doma na Slovensku (Vysoké Tatry a rôzne bratislavské športoviská), od 3. januára už zaberá v 15-tisícovom mestečku Vecindario v juhovýchodnej časti ostrova Gran Canaria.
„Podmienky máme kvalitné, trénujeme na miestnom štadióne, na ktorom je novučičký modrý povrch značky Mondo. Počasie je takisto výborné. Ostávame tu do 21. januára,“ informoval kouč Radoslav Ivan. Druhý člen jeho tréningovej miniskupiny, prekážkar na 400 m Martin Kučera mal priletieť na Kanárske ostrovy neskôr: „Nastali nejaké komplikácie s letenkami, tak ešte uvidíme, ako to všetko bude.“

Dvadsaťšesťročný Bujna sa v kempe vo Vecindariu už zameriava v špeciálnych tréningoch na kvalitu a rýchlosť, aby mohol koncom januára vhupnúť aj on do halovej sezóny. Limit na marcové halové MS 2022 v srbskom Belehrade je dosť krutý (46,50), Ivanov zverenec si však chce aj vďaka halovým štartom a výkonom v nich zlepšiť rebríčkové postavenie, ktoré zohrá dôležitú úlohu v kvalifikácii na vrcholné podujatia v roku 2022 – júlové MS v americkom Eugene a augustové ME v Mníchove.

„Štyri dni po návrate zo sústredenia na Gran Canaria absolvuje Šimon prvý súťažný test – 25. januára pobeží v Ostrave šesťdesiatku a dvojstovku. Potom by mal bežať znova 60 metrov 30. januára na mítingu Elán v Bratislave. To budú štarty na rozpretekanie sa. Prvú ostrú štvorstovku máme naplánovanú 3. februára na Czech Indoor Gala v Ostrave, to bude hlavný odrazový mostík do ďalšej časti sezóny,“ načrtol Bujnove súťažné plány tréner Radoslav Ivan.

Šimon Bujna, hoci sa mu ako členovi slovenskej miešanej štafety na 4 x 400 m nepodarilo kvalifikovať sa na olympijské hry v Tokiu, má za sebou celkom dobrú letnú sezónu. Osobný rekord si zlepšil na 46,32 a vo víťaznej štvorstovke v II. lige ME družstiev v bulharskej Starej Zagore získal skalp výborného Slovinca Luku Janežiča, majstra Európy 2017 do 23 rokov, piateho z ME 2018 v Berlíne a semifinalistu OH v Tokiu.

10.1.2022   /   Bleskovky   /   Autor: Gabriel Bogdanyi/atletika.sk/SAZ

Ďalšie články