Na 11. ročníku dm ženského behu v Bratislave triumfovali favoritky

Na 11. ročníku dm ženského behu v Bratislave triumfovali favoritky
Hoci obloha nad Bratislavou sa mračila, na tvárach stoviek žien a dievčat, ktoré si víkend v hlavnom meste Slovenska spestrili behom alebo chôdzou, sa zračil úsmev. Na 11. ročníku populárneho „dm ženského behu“ štartovalo 3742 bežkýň.
V rekordnom štartovom poli dominovali na štvor aj desaťkilometrovej trati favoritky. Preteky na 10 km vyhrala Žofia Naňová zo Slávie STU Bratislava časom 35:40 min s veľkým náskokom až 1:52 min pred Zuzanou Gejdošovou zo ŠKP Bratislava (37:32), tretia skončila Petra Pukalovičová zo ženského bežeckého klubu SheRuns časom 38:01 min. 

„Bežalo sa mi výborne. Chcela som si otestovať polamratónske tempo, keďže o týždeň bežím v Košiciach práve túto disciplínu. Do 7. kilometra sa mi to darilo, no posledné tri kilometre som bežala trošku rýchlejšie, ale pocitovo veľmi dobre. Mám z toho radosť,“ vravela spokojne 32-ročná Žofia Naňová. „Verím že, podobne dobre budem bežať aj o týždeň v Košiciach. Inak dme ženský beh sú krásne preteky s priateľskou atmosférou, na ktoré – ak to vyjde – prídem určite aj o rok.“
Na 4-kilometrovej trati dominovala Lenka Kotianová (ŠKP Žilina) výkonom 14:31 min s náskokom 15 s pred Ivonou Miklóšovou z BMSC Bratislava (14:46) a Eliškou Klepkovou (Slávia STU Bratislava, 15:16).

,,Bežalo sa mi veľmi dobre aj napriek chladnejšiemu počasiu. Po úvodných 200 metroch som išla dopredu a snažila som sa udržať si mierny náskok pred Ivonou a Eliškou až do cieľa,“ opisovala Lenka Kotianová (tréner Jozef Pelikán) svoju taktiku. „Víťazstvo v tomto behu si veľmi vážim najmä preto, že sú tu vždy kvalitné súperky a je na nich super atmosféra, ktorú som si zamilovala. A tiež je tu ´Beh mamy s dcérou´, ktorý sa nám s mamou podarilo vyhrať už druhýkrát.“

Kompletné výsledky 4 km
Kompletné výsledky 10 km

23.9.2023   /   Bleskovky   /   Autor: SAZ/atletika.sk   /    Foto: Becool/Ján Luky

Ďalšie články