MMM: Polmaratón v Košiciach pre Ďureca a Zrastákovú

96. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach
KOŠICE 6. októbra - Polmaratón v rámci 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach vyhral štvornásobný slovenský krosový šampión Peter Ďurec z banskobystrickej Dukly v osobnom rekorde 1:07:32, pričom jeho kľúčová úloha na trati bola pomôcť s tempom maratóncovi Tiborovi Sahajdovi.
V súťaži žien sa najlepšie tri Slovenky dostali v jedných pretekoch pod 1:18 h, čo sa ešte nikdy nestalo. Víťazný hetrik na MMM zaznamenala Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra), ktorá časom 1:17:17 h o 30 sekúnd predstihla dvojnásobnú olympioničku Katarínu Pejpkovú (Berešovú) vracajúcu sa po materskej prestávke. Tretia v cieli Silvia Valová zo ZP Lučatín (1:17:57) si o 2:02 min zlepšila osobné maximum.

Dvadsaťtriročná slovenská polmaratónska šampiónka Zrastáková sa môže hrdiť tým, že v uplynulých troch rokoch vyhrala polmaratón na oboch najväčších slovenských maratónoch - MMM v Košiciach a ČSOB Bratislava Marathon.

Polmaratón na MMM v Košiciach - výsledky:

MUŽI: 1. Peter Ďurec (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 1:07:32, 2. Henrich Hasch (Slovalco Žiar n/Hr.) 1:12:06, 3. Marek Mitrofaniuk (Poľ.) 1:12:19 ŽENY: 1. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 1:17:17, 2. Katarína Pejpková (Berešová) (TJ Obal servis Košice) 1:17:47, 3. Silvia Valová (Zdravie v pohybe Lučatín) 1:17:57

6.10.2019   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.