Talianka Wiererová ovládla stíhacie preteky v Anterselve

Stíhacie preteky žien na 10 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone 2018/2019 v talianskej Anterselve
ANTERSELVA 26. januára - Talianska biatlonistka Dorothea Wiererová zvíťazila v sobotňajších stíhacích pretekoch žien v rámci Svetového pohára v talianskej Anterselve. Na druhej sa umiestnila domáca Laura Dahlmeierová, za víťaznou Wiererovou zaostala o 6,0 s. Tretia skončila ďalšia Talianka Lisa Vittozziová so stratou 16,2 s na víťazku. Víťazná Wiererová zostavá líderkou celkového poradia SP so ziskom 592 bodov, pred krajankou Vittozziovou má náskok 24 bodov. Wiererová zaznamenala šieste víťazstvo v pretekoch SP, prvé v 'stíhačke'.
Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová po desiatom mieste vo štvrtkovom šprinte obsadila skvelú 5. priečku. Na strelnici urobila štyri chyby, tri v ľahu a jednu v stoji. Na trati predviedla druhý najrýchlejší bežecký výkon zo všetkých štartujúcich pretekárok. V poradí SP poskočila Kuzminová už na 3. priečku.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková štartovala z 30. pozície. Na strelnici minula 5 terčov a skončila na 28. priečke. V celkovom hodnotení spadla P. Fialková na 5. miesto. Ivona Fialková po 4 streleckých chybách finišovala na 33. mieste.

Po prvej streľbe v ľahu viedla bezchybná Dahlmeierová o takmer 8 s pred Rakúšankou Hauserovou. Kuzminová dvakrát minula a patrilo jej 12. miesto so stratou 46,7 s. Po druhej bezchybnej položke v ľahu patrila vedúca pozícia naďalej Dahlmeierovej s náskokom 11 s pred Hauserovou. Kuzminová si pripísala tretiu chybu a so stratou viac ako minútu bola na 9. pozícii. Paulíne patrila po dvoch chybách v ľahu priebežne 27. priečka, Ivona minula trikrát a bola 46. Dahlmeierová na prvej položke v stoji raz minula, predbehli ju Talianky Wiererová a Vittozziová, pred Nemkou mali náskok viac ako 20 s. Kuzminovej po štvrtej chybe patrila 10. pozícia so stratou 1:21 min na vedúcu pretekárku. Do posledného bežeckého úseku vyrážala Wiererová takmer 8 sekúnd pred Vittoziovou a Dahlmeierovou. Kuzminová na záverečnej položke nezaváhala a poskočila na 6. miesto. V závere ešte Kuzminová predbehla Hauserovú a finišovala na 5. priečke. Víťazstvo si bezpečne postrážila Wiererová, pred Dahlmeierovou a Vittozziovou.

Program 6. kola SP v talianskej Anterselve pokračuje v sobotu o 15.30 h stíhacími pretekmi mužov na 12,5 km. V nedeľu program uzavrú preteky s hromadným štartom žien o 12.45 h a mužov o 15.30 h.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - 6. kolo - Anterselva (Tal.) - sobota:

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 29:20,1 min (2), 2. Laura Dahlmeierová (Nem.) +6,0 s (1), 3. Lisa Vittozziová (Tal.) +16,2 (2), 4. Marte Olsbuová-Roiselandová (Nór.) +33,9 (3), 5. Anastasia Kuzminová (SR) +46,5 (4), 6. Lisa Theresa Hauserová (Rak.) +55,8 (2), ... 28. Paulína Fialková +2:51,5 min (5), 33. Ivona Fialková (obe SR) +3:20,7(4)

26.1.2019   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP