J. T. Bö zvíťazil v pretekoch s hromadným štartom, pre Nórov zaistil rekordné 15. zlato

Johannes Thingnes Bö sa stal najúspešnejším biatlonistom na ZOH 2022 s bilanciou 4 - 0 - 1, rovnako päť medailí získala aj jeho krajanka Marte Olsbuová Röiselandová (3 - 0 - 2).
18.2.2022

Paulína Fialková v pretekoch s hromadným štartom v tretej desiatke, zlato pre Francúzku Braisazovú-Bouchetovú

Francúzku na pódiu doplnili Nórky Tiril Eckhofová a Marte Olsbuová-Röiselandová, boj o medaily výrazne ovplyvňoval silný mráz a nepríjemný vietor na strelnici.
18.2.2022

Švédky sú zlaté v ženskej štafete, Slovenky stiahli z trate na treťom úseku

Zostava Linn Perssonová, Mona Brorssonová a sestry Hanna a Elvira Öbergové zvíťazila s náskokom 12 sekúnd pred reprezentantkami Ruského olympijského výboru.
16.2.2022

Nóri zlatí v mužskej štafete, bronzový smútok Rusov. Slovákov stiahli z trate na treťom úseku

Člen strieborného družstva Francúzska Quentin Fillon Maillet ako prvý športovec v Pekingu vybojoval už päť medailí.
15.2.2022

Biatlonové stíhacie preteky žien na 10 km na ZOH 2022 v Pekingu okrem zlatej radosti Marte Olsbuovej Röiselandovej sprevádzal ešte jeden nórsky minipríbeh. Tento zďaleka nebol taký radostný, ale mal rovnako dobrý koniec.
14.2.2022

Paulína Fialková desiata v stíhacích pretekoch, druhé najlepšie umiestnenie Slovákov v Pekingu

Marte Olsbuová Röiselandová po rýchlostných ovládla aj stíhacie preteky biatlonistiek na zimných olympijských hrách v Pekingu.
13.2.2022

Šprint mužov na 10 km vyhral Nór J. T. Bö, Slováci zlyhali

Ani jeden z kvarteta Slovákov sa nezmestil do 60. miesta. Slovensko tak nebude mať zastúpenie v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 12,5 kilometra.
12.2.2022

Paulína Fialková útočila na prvú desiatku v rýchlostných pretekoch, skončila štrnásta

P. Fialková sa zosunula len o tri priečky v porovnaní s jej vystúpením v šprinte na ZOH 2018 v Pjongčangu.
11.2.2022

Vo vytrvalostných pretekoch mužov zvíťazil Fillon Maillet, zo Slovákov bol najlepší Šima

Michala Šimu klasifikovali na 43. pozícii, Tomáša Sklenárika na 80. priečke, Mateja Balogu na 84. mieste a Šimona Bartka na 88. stupienku.
8.2.2022

Vo vytrvalostných pretekoch žien zlato pre Nemku Herrmannovú, sestry Fialkové až v piatej desiatke

Kvartetu Sloveniek nevyšla streľba, každá nesklopila minimálne tri terče.
7.2.2022

Veternú lotériu v pretekoch zmiešaných štafiet najlepšie zvládli Nóri, Slovákov stiahli z trate po piatej streľbe

Zlato si vybojovalo nórske kvarteto Marte Olsbuová-Röiselandová, Tiril Eckhoffová, Tarjei Bö a Johannes Thingnes Bö napriek tomu, že absolvovalo až tri trestné okruhy.
5.2.2022

ZOH: Silný mráz môže spôsobiť odklad sobotňajšej súťaže zmiešaných tímov

Počas piatkových tréningov v stredisku Čang-ťia-kchou teplomer popoludní ukazoval mínus 15 stupňov Celzia, športovci dokonca hlásili pocitovú teplotu blížiacu sa k mínus tridsiatim stupňom.