Nórski suveréni ovládli medailovú bilanciu s rekordnými 16 zlatými, Slováci na 21. mieste na úrovni Čechov

Pohľad na medailovú bilanciu práve skončených 24. zimných olympijských hier v Pekingu je dôkazom suverenity jednej severskej európskej krajiny.
20.2.2022

Fín Niskanen nenastúpi na 50 km voľne, už v piatok letí domov

PEKING 18. februára - Úspešný fínsky reprezentant v behu na lyžiach Iivo Niskanen oznámil, že vynechá sobotný záverečný beh na 50 km voľnou technikou na ZOH v Pekingu, lebo sa v ňom necítil ako kandidát na medailu.
18.2.2022

ČEZ Jizerská 50 sa po ročnej pauze pre hobbíkov, ktorí sú dušou podujatia, vrátila v parádnom štýle. V nedeľu nastúpilo do päťdesiatky neuveriteľných 4 444 lyžiarov a celkovo sa na všetkých tratiach zúčastnilo 8 194 nadšencov, čím sa prekonal záujem...
14.2.2022

Suverénne Rusky berú zlato v pretekoch štafiet

Ruské kvarteto v zložení Julia Stupaková, Natalia Nepriajevová, Tatiana Sorinová a Veronika Stepanovová v stredisku Čang-Ťia-Kchou triumfovalo o 18,2 sekundy pred druhými Nemkami. V napínavom švédsko-fínskom dueli o bronzové medaily boli napokon...
12.2.2022

Niskanen sa dočkal zlatej medaily na obľúbenej pätnástke klasicky, Mlynár na 58. mieste

Iivo Niskanen vybojoval už tretie zlato pod piatimi olympijskými kruhmi v kariére. V roku 2014 v Soči bol členom víťaznej fínskej dvojice v tímšprinte, o štyri roky neskôr v Pjongčangu ovládol kráľovskú päťdesiatku klasicky s hromadným štartom.
11.2.2022

Jizerská 50 štartuje už zajtra. Zúčastniť sa môžu aj neočkovaní

Organizátori Jizerskej 50 sa dohodli s Krajskou hygienou na pravidlách organizácie všetkých pretekov nadchádzajúceho víkendu.
10.2.2022

Dráma o zlato aj bronz na 10 km klasicky. Druhé zlato pre Johaugovú, Procházková 65.

Johaugová zdolala Niskanenovú iba o štyri desatiny sekundy, Pärmakoskiová bola lepšia ako Nepriajevová iba o jedinú desatinku sekundy.
10.2.2022

Zlato v šprinte pre Švédku Sundlingovú a Nóra Klaeba, Slovenky neuspeli v kvalifikácii

Najlepšia zo Sloveniek Klementová zaostala za víťazkou kvalifikácie Sundlingovou o 25,84 s.
8.2.2022

V skiatlone Rusi deklasovali konkurenciu, víťazný Boľšunov prišiel do cieľa s vlajkou ROV

Dvadsaťpäťročný Rus sa stal prvým bežcom na lyžiach, ktorý ovládol skiatlon na dvoch vrcholných podujatiach za sebou. Zlatý bol aj pred rokom na MS v Oberstdorfe.