V Bachledovej doline pribudla nová skialpová trasa. Na bežkárov čaká upravená trať po hrebeni Spišskej Magury

V Bachledovej doline pribudla nová skialpová trasa. Na bežkárov čaká upravená trať po hrebeni Spišskej Magury
Množstvo snehu na severe Slovenska neteší len zjazdových lyžiarov, ale aj priaznivcov bežeckého lyžovania a skialpinizmu. Informovala o tom marketingová manažérka lyžiarskeho strediska Martina Múdra. 
POPRAD 9. februára - Skialpinisti na severnom Spiši majú k dispozícii novú skialpovú trasu, vedie z Bachledovej doliny na vrchol Spišskej Magury. Na bežkárov tam čaká upravená vyhliadková 14 kilometrov dlhá trať po hrebeni Spišskej Magury smerom do Ždiaru (okres Poprad). Trať je jednosmerne dlhá 7 km (14 km obojsmerne) a vedie smerom na Ždiar – Príslop. Končí v lyžiarskom stredisku Strachan, kde je možný vstup/výstup na trať. Trať je upravovaná vždy po snežení ratrakom a vhodná pre klasický i korčuliarsky štýl lyžovania. 

Sneh a výborné podmienky umožňujú podľa Múdrej spúšťať aj ďalšie zjazdovky v Bachledovej doline. „Zima udrela v Ždiari v plnej sile. Intenzívne sneženie teší lyžiarov i deti. Stredisko tak mohlo otvoriť ďalšie zjazdovky, keďže výška prírodného snehu je dostatočná pre výbornú lyžovačku,“ uviedla.

Lyžiarsku sezónu spustili v Bachledovej doline v polovici decembra. Po dvoch rokoch s obmedzeniami v súvislosti s pandémiou ponúka stredisko lyžiarom osem kilometrov zjazdoviek rôznej náročnosti, ktoré obsluhuje kabínová a sedačková lanovka aj päť vlekov. V stredisku sa nachádza aj 2,5 kilometrov dlhá sánkarská trať.

9.2.2023   /   Ostatné   /   SITA   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články