Jedlo, ktoré povzbudí telo

Jedlo, ktoré povzbudí telo
Zotavte sa rýchlejšie a buďte silnejší s týmito zdravými potravinami
Všetci vieme, že po pretekoch alebo tréningu je dôležité doplniť energiu. Niektoré potraviny však dokážu lepšie obnoviť svaly a posilniť kosti než ostatné. Naplňte si chladničku týmito výživnými produktmi, ktoré vám pomôžu rýchlejšie sa zotaviť a zostať počas sezóny zdravý.

Skyr

Vo vašich svaloch sa počas tréningu tvoria mikrotrhliny. Kľúčom k ich obnove je proteín. Skyr obsahuje viac bielkovín než bežné jogurty a je to ľahké občerstvenie, ktoré si môžete po behu kedykoľvek dopriať. Vyberte si biely, obsahuje menej cukru a približne 12 gramov bielkovín na jednu porciu. Ochutené varianty môžu byť plné cukru.
Toast s avokádom

Avokádový toast je nezastaviteľným trendom, ale kombinácia zdravých mono-nenasýtených tukov z avokáda a celozrnných obilnín z neho robí vynikajúcu (a ľahkú) pochúťku po behu. Posypte soľou a získate trochu viac sodíka.

Sladké zemiaky

Sladký zemiak je plný komplexných sacharidov, vlákniny, draslíka a železa. Táto škrobová koreňová zelenina je ideálnym základom po behu.

Ovsená kaša

Výdatná ovsená kaša vás v tomto chladnom období ideálne zahreje. Poskytuje komplexné sacharidy, ktoré pomáhajú doplniť zásoby vyčerpanej energie.

4.1.2019   /   Fit Hit   /   Autor: br   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články