Zapletalová štvrtá na 400 m prekážok na Diamantovej lige v Gatesheade

Slovenská rekordérka Emma Zapletalová obsadila v behu na 400 m prekážok na úvodnom mítingu 12. ročníka Diamantovej ligy v anglickom Gatesheade 4. miesto časom 57,60 sekundy. Za svojím sezónnym maximom zo Zlatej tretry v Ostrave, kde tiež dobehla štvrtá, zaostala talentovaná slovenská prekážkarka o 1,77 sekundy.
Zverenka trénera Petra Žňavu bežala tristo metrov na tretej priečke, v závere ju predstihla Jamajčanka Janieve Russellová (57,16). Za svojím sezónnym maximom zo stredy zo Zlatej tretry v Ostrave, kde tiež dobehla štvrtá, zaostala talentovaná slovenská prekážkarka o 1,77 sekundy.

Vo veľmi chladnom (len 11°C) a veternom počasí triumfovala na prekážkarskej štvorstovke, ktorá však nemala „diamantový“ štatút, Sara Slott Petersenová z Dánska (56,32) pred Britkou Jessicou Turnerovou (56,56). Hlavná favoritka, líderka európskych tabuliek, Jessica Knightová z Veľkej Británie napokon neštartovala.
„Môj dnešný výkon zodpovedá podmienkam – asi takto by som v skratke hodnotila štart v Gatesheade. Bolo chladno, padal jemný dážď a fúkal vietor. Technicky, myslím si, to bolo lepšie ako v Ostrave, ale v mojom behu sa určite ešte nájdu chybičky. Výkon ma mrzí, ale aspoň som si vyskúšala, aké je to bežať v takýchto náročných podmienkach. Určite sa mi takáto skúsenosť zíde do budúcnosti, rovnako ako tá, že som na veľkom mítingu prvý raz sama bez trénera. Už sa teším na ďalšie preteky – míting P-T-S v Šamoríne 2. júna,“ skonštatovala pre web SAZ Emma Zapletalová.

Pre 21-ročnú Zapletalovú bol štart v Gatesheade len druhý v Diamantovej lige v kariére, premiéru mala vlani 17. 9. v Ríme, kde skončila siedma časom 56,02.

23.5.2021   /   Dráhové behy   /   Autor: Gabriel Bogdanyi/atletika.sk/SAZ   /    Foto: LP