Volko zlepšil na mítingu v Ostrave slovenský halový rekord na dvojstovke

Najlepší slovenský šprintér Ján Volko zaznamenal vo štvrtok celkovo 32. národný rekord alebo najlepší slovenský výkon histórie, na halovom mítingu so strieborným štatútom Svetovej atletiky v českej Ostrave zlepšil slovenský rekord v behu na 200 m o dve stotiny sekundy na 20,97 s a obsadil 4. miesto.
BRATISLAVA 3. februára -  Okrem toho zvíťazil v šprinte na 60 m s časom 6,71 s. Gabriela Gajanová zažiarila na mítingu Anmälda Gothenburg Games v Göteborgu, na ktorom triumfovala v behu na 800 m s výkonom 2:04,49 min.

"Samozrejme, som spokojný. Naozaj som neočakával taký kvalitný výkon. Síce to nie je o veľa rýchlejší čas ako bol predchádzajúci rekord, ale o to nejde. Dôležité je, že som sa zlepšil. Som naozaj veľmi šťastný, že sa mi to podarilo," zhodnotil Volko na oficiálnom webe Slovenského atletického zväzu (SAZ). "Janko predviedol výborný výkon. Teším sa, že mohol bežať vo výbornej atmosfére pred žičlivými divákmi. Napriek tomu, že ho stále trápi nádcha, som zatiaľ veľmi spokojná, ako sa sezóna vyvíja. Slovenský rekord je odmena za to, čo doposiaľ na tréningoch odrobil," pochválila svojho zverenca trénerka Naďa Bendová.

Na ostravskom podujatí Czech Indoor Gala štartovali aj ďalší elitní slovenskí atléti. Viktória Forsterová skončila druhá na hladkej šesťdesiatke s výkonom 7,47 s a v behu na 60 m prekážok obsadila 8. pozíciu s časom 8,14 s. Stanislava Škvarková bola na prekážkovej šesťdesiatke celkovo deviata s časom 8,24 s. Šimon Bujna si vybojoval 8. priečku v behu na 400 m s výkonom 47,79 s, jeho reprezentačný kolega Matej Baluch skončil desiaty s časom 48,21 s.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

SLOVÁCI NA CZECH INDOOR GALA

HLAVNÝ PROGRAM

MUŽI – 200 m, A-beh: Volko, B-beh: 4. Federič 22,10, 400 m – A-beh: 5. Š. Bujna 47,79 (celkovo 8.), B-beh: 5. Baluch 48,21 (celkovo 10.). ŽENY – 60 m prek.: 8. Forster 8,14, v II. rozbehu: 4. Forster 8,16 – postúpila do finále, 5. Škvarková 8,24 – nepostúpila do finále (celkovo 9.).

NÁRODNÝ PROGRAM

MUŽI – 60 m, I. beh: 2. Ďurdina 7,23, II. beh: 1. Federič 6,98 (celkovo 6.), 4. Beladič 7,08, 5. Fabián 7,11, III. beh: 1. Volko 6,71 (celkovo 1.), 8. Haraslín 7,15, 200 m – I. beh: 5. Ďurdina 23,68, 6. Németh 23,81, II. beh: 5. Fabián 23,43, III. beh: 1. Haraslín 21,64 (celkovo 1.), 3. Beladič 22,32 (celkovo 8.), 800 m – I. beh: 4. Fridmanský 1:59,05. ŽENY – 60 m, II. beh: 5. Húsková 7,87, III. beh: 2. Forster 7,47 (celkovo 2.), 6. Strýčková 7,64 (celkovo 7.), 7. Cellerová 7,88, 200 m – I. beh: 2. Ufnárová 25,50, 3. Húsková 25,61, 6. Čederlová 26,11, II. beh: 3. Strýčková 24,93 (celkovo 6.), III. beh: 2. Bezeková 24,04 (celkovo 2.), 60 m prek. – I. beh: Škvarková 8,24 (celkovo 1.), 3. Baňovičová 8,55 (celkovo 3.), II. beh: 3. Segečová 9,02, diaľka: 1. Kaliašová 587, 4. Bendová 553, 6. Segečová 536.
3.2.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA / Video: TA3