Volko tesne prekĺzol do semifinále na 100 m, v rozbehu si vylepšil sezónne maximum

Volko tesne prekĺzol do semifinále na 100 m, v rozbehu si vylepšil sezónne maximum
Ján Volko tesne postúpil z rozbehov do sobotňajšieho semifinále na 100 m na 26. ME v Ríme. Stále teda môže nadviazať na svoje senzačné štvrté miesto v tejto disciplíne z predvlaňajšieho kontinentálneho šampionátu v Mníchove.
BRATISLAVA 8. júna - Slovenský šprintér Ján Volko tesne postúpil z rozbehov do sobotňajšieho semifinále na 100 m na majstrovstvách Európy v talianskej metropole Rím. Dvadsaťsedemročný Bratislavčan predviedol výkon 10,35 s (podpora vetra 0,8 m/s) a skončil v druhom z troch rozbehov na Olympijskom štadióne na piatej priečke medzi siedmimi aktérmi. “Uliatou” reakciou si vyslúžil diskvalifikáciu Francúz Méba Mickaël Zeze s osobákom 9,99.

Do ďalšej fázy sa k desiatim nasadeným dostalo 14 najlepších iba na základe časov. Volko sa sumárne podelil o 13. pozíciu s Portugalčanom Carlosom Nascimentom, piatym z úvodného rozbehu. Obaja mali na tisícinku identický čas 10,345. Volko stále môže nadviazať na svoje senzačné štvrté miesto v tejto disciplíne z predvlaňajšieho kontinentálneho šampionátu v Mníchove.

"Som rád, že sa to podarilo. Síce o chlp, ale podarilo. Po doterajšom vývoji sezóny ma teší, že tu takto môžem stáť, vážim si to a som za to vďačný,“ vyhlásil Volko podľa webu atletika.sk a ešte dodal: "Možno to druhé vybehnutie z blokov nebolo ideálne, musím sa na to aj s tímom ešte pozrieť. Moja reakcia mohla byť dobrá. Priznám sa, že neviem, ako som sa po štarte pohyboval, možno trošku nervózne. V tomto momente je však jediné dôležité to, že som postúpil. Cieľ bol semifinále, čo som zvládol, hoci s odretými ušami. Teraz môžem bežať s ľahkou hlavou a nohami. Dám do toho všetko."

Volko v sobotu pobeží v druhom z troch semifinále o 21.18 h. Bude mať ôsmu dráhu, čiže druhú od okraja. Do finále preniknú priamo prví dvaja z každého semifinále a okrem nich dvaja s najlepším časom. Zverenec Nade Bendovej a Róberta Kresťanka nastúpil v Ríme s tohtoročným maximom 10,42, ktoré zaznamenal 28. mája na Zlatej tretre v Ostrave. V rozbehu si ho zlepšil o sedem stotín. Osobný rekord člena klubu Naša atletika Bratislava má hodnotu 10,13.
7.6.2024   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články