Volko so slovenským výkonom roka na zlatom mítingu

Volko so slovenským výkonom roka na zlatom mítingu
Najlepší slovenský šprintér Ján Volko skončil tesne za pódiovými priečkami v behu na 200 metrov na Memoriáli Ireny Szewińskej v poľskom meste Bydgoszcz so zlatým štatútom Svetovej atletiky, keď obsadil štvrté miesto v novom slovenskom výkone roka 20,71 s. O 21 stotín sekundy zlepšil vlastné tohtoročné maximum na dvojstovke, ktoré dosiahol 28. mája v českom Třinci.
BRATISLAVA 7. júna - "S výkonom som spokojný. Pocitovo sa mi bežalo dobre a aj v závere som mal ešte dosť síl, aby som zabral. Potešilo ma i umiestenie, ktoré mi pomôže k posunu vpred v rebríčku," zhodnotil Volko svoj beh podľa webu SAZ. Držiteľ kompletnej medailovej zbierky z halových majstrovstiev Európy v šprinte na 60 metrov sa v utorok predstavil v rovnakom meste, kde v roku 2017 získal titul kontinentálneho šampióna na dvojstovke v kategórii do 23 rokov.

Volko svojím výkonom potešil aj trénerku Naďu Bendovú: "Medzičas na stovke mal 9,98, takže preteky rozbehol veľmi dobre. V závere predbehol viacero súperov, ale posledných 10 metrov šprintoval už len silou vôle. Bolo to pre nás niečo špeciálne a emotívne. Len čo sme vstúpili na štadión, všetky spomienky sa vrátili a ožili. Preto som rada, že Janko aj tentoraz predviedol výborný beh a získal potrebné body do renkingu."


7.6.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články