Volko a Federič si na mítingu P-T-S v Banskej Bystrici zmerajú sily aj s Kiltym

Volko a Federič si na mítingu P-T-S v Banskej Bystrici zmerajú sily aj s Kiltym
Prvým vrcholom atletickej sezóny na Slovensku bude už o dva týždne míting P-T-S v Banskej Bystrici. Program 59. ročníka podujatia zvolili organizátori tak, aby mali slovenskí reprezentanti v domácom prostredí možnosť dosiahnuť kvalitné výkony, ktoré by zvýšili ich šancu na zisk miestenky na majstrovstvá Európy či olympijské hry.
BRATISLAVA 10. mája - V hlavnom programe mítingu je dovedna 16 disciplín, z toho deväť mužských a sedem ženských.

"Snažíme sa urobiť všetko tak, aby sme našej špičke vytvorili čo najlepšie podmienky na dosiahnutie kvalitných výkonov a získanie potrebných bodov do kvalifikačných rebríčkov o postup na európsky šampionát a olympijské hry," uviedol viceprezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) aj organizačného výboru podujatia Ladislav Asványi.
Na banskobystrických Štiavničkách nebudú chýbať šprintéri Ján Volko a Filip Federič. Na stovke bude ich súperom halový majster sveta z roku 2014 či halovým majstrom Európy z rokov 2015 a 2017 Richard Kilty, prihlásení sú aj Česi Zdeněk Stromšík a Jan Veleba. Na dvojstovke sa predstaví ďalší český reprezentant Ondřej Macík a do poradia na popredných priečkach bude chcieť zasiahnuť aj Poliak Albert Komaňski.
Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20240510-hw-e7cb3383-86fa-4450-a27c-c906876530a1

"Výber pretekárov je zložitý, 'bijú' sa dve veci - jedna je dať našim elitným atlétom možnosť získať čo najviac bonusových bodov v kvalifikácii na OH a ME, na druhej strane však potrebujeme aj zahraničné hviezdy, aby mal míting cveng a zachoval si kvalitu z predošlých ročníkov. Preto sa štartovka skladá veľmi ťažko. Snažíme sa však spomenuté dve veci vybalansovať, hoci je to extrémne náročné," poznamenal generálny sekretár SAZ a riaditeľ mítingu Vladimír Gubrický.

Aj ženské šprinty ponúknu duely najlepších Sloveniek s kvalitnými zahraničnými súperkami. Viktória Forsterová si na hladkej stovke zmeria sily aj finalistkou zo OH 2016 Jamajčankou Christaniou Williamsovou či maďarskou rekordérkou Boglárkou Takácsovou. Na 100 m prekážok ju opäť čaká súboj s Ametičankou Amber Hughesovou, v Banskej Bystrici sa prestaví aj Dánka Mette Graversgaardová. Chýbať nebudú ani ďalšie dve Slovenky Stanislava Škvarková a Monika Písečná.

Danielu Ledeckú a Emmu Zapletalovú na 400 m čakajú Nórka Amelie Iuelová, Američanka Bianca Stublerová z USA či Maďarka Janka Molnárová.
10.5.2024   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SAZ/Ján Luky

Ďalšie články