Najrýchlejší muž planéty Usain Bolt má za sebou prvý tohtoročný štart
MELBOURNE 4. februára - Najrýchlejší muž planéty Usain Bolt má za sebou prvý tohtoročný štart. Na novom atletickom projekte Nitro Athletics v austrálskom Melbourne bežal pred vypredaným štadiónom Lakeside (8000 divákov) miešanú štafetu na 4 x 100 m v tíme All-Stars, ktorý v zostave Asafa Powell, Usain Bolt (obaja Jamajka), Jenna Prandiniová, Jeneba Tarmohová (obe USA) zvíťazil.

"Naozaj som si tieto preteky užíval, napríklad vyraďovací beh na 1 míľu bol pre mňa veľký zážitok," vyhlásil 30-ročný Bolt, osemnásobný olympijský šampión a jedenásťnásobný majster sveta.
Trojdielny projekt Nitro Athletics sa skladá z 12 disciplín klasickej atletiky i nových, ako napríklad spomenutá miešaná štafeta na 4 x 100 m, vyraďovací beh na 1 míľu, miešaná prekážková štafeta, hod oštepom na cieľ či duel paralympionikov na 100 m. Súťaží šesť 24-členných tímov. Prvý diel Nitro Athletics vyhral All-Stars Team vedený Boltom s 1080 bodmi pred Austráliou, ktorá nazbierala o 30 bodov menej.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

4.2.2017   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock