V Nových Zámkoch vyrástol jeden z najkrajších atletických areálov na Slovensku

V Nových Zámkoch vyrástol jeden z najkrajších atletických areálov na Slovensku
Rekonštrukcia atletického štadióna na Sihoti sa po štyroch rokoch definitívne skončila. 
Nové Zámky tak budú mať jeden z najkrajších a najkomplexnejšie vybavených slovenských atletických štadiónov s 8 dráhami (doposiaľ bolo len 6) na 400-metrovom ovále.
 
V cieľovej rovinke budú dva sektory na skok do diaľky a trojskok, za zadnou futbalovou bránkou pri vodnej priekope budú vedľa seba dva žrdkárske sektory, oštepárske i výškarské sektory budú za oboma futbalovými bránkami, nechýba guliarsky sektor a tri vrhačské kruhy s novou klietkou. Vedenie klubu na čele s predsedom AC Štefanom Straňovským odviedlo výbornú prácu, hoci neraz sa pri zabezpečovaní rekonštrukcie ocitli v zložitej situácii.
Rekonštrukcia sa uskutočnila vďaka združeným finančným prostriedkom z mesta Nové Zámky, Nitrianskeho samosprávneho kraja a Slovenského atletického zväzu, ktorému poskytol financie štát.
 
„Máme to za sebou, končí sa obdobie, keď sme nemohli trénovať na Sihoti, ale len v rôznych provizórnych priestoroch v okolitých školách. Nemohli sme robiť žiadne školské atletické súťaže a vyberať talentovaných pretekárov. Dúfam, že nový štadión dodá chuť do práce našim trénerom pribudnú noví a budeme znovu organizovať aj slovenské majstrovské súťaže,“ nádeja sa dlhoročný tajomník AC Nové Zámky Peter Straňovský.
7.11.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: SAZ/atletika.sk   /    Foto: SAZ/AC NOVÉ ZÁMKY

Ďalšie články