V areáli ZŠ Laca Novomeského v Košiciach otvorili nafukovaciu halu pre atletiku za viac ako 500-tisíc eur

V areáli ZŠ Laca Novomeského v Košiciach otvorili nafukovaciu halu pre atletiku za viac ako 500-tisíc eur
V areáli ZŠ Laca Novomeského v Košiciach v stredu 18. januára slávnostne otvorili nafukovaciu halu pre atletiku za viac ako 500-tisíc eur.
KOŠICE 20. januára –  Mesto investovalo do výstavby 420-tisíc eur, atletický klub pridal z vlastných zdrojov 80-tisíc eur poskytnutím alebo dokúpením špeciálnych povrchov a zariadení do haly. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Dvojplášťová nafukovacia hala vyrástla vlani na jeseň na bývalom hokejbalovom ihrisku vo vnútri zrekonštruovaného 250-metrového školského oválu. Trénuje sa v nej už niekoľko týždňov. Ponúka desať súťažných dráh a ďalších sedem tréningových dráh, sektory pre skok do diaľky, trojskok, skok o žrdi, skok do výšky a vrh guľou. K dispozícii je 55 metrov dlhá šprintérska rovinka s povrchom, ktorý sa používa na svetových atletických podujatiach. K vybaveniu haly prispel aj Slovenský atletický zväz, ktorý poskytol vrhačský kruh na vrh guľou, latkami na skok do výšky a sadou štartových blokov. Mladí atléti môžu využívať aj tri unimobunky so šatňami, WC a skladovými priestormi.
„Teším sa, že sa nám tento projekt podaril a máme v meste po dlhých rokoch takúto nafukovačku. Košická atletika touto halou dostáva nový impulz a mesto ďalší chýbajúci článok športovej infraštruktúry. Želám si, aby aj vďaka nej v Košiciach vyrástli úspešní športovci a atléti svetového formátu,“ povedal primátor Košíc Jaroslav Polaček (nezávislý).

Hala nebude slúžiť len na tréningy atletiky, ale zašportujú si v nej aj žiaci školy počas hodín telesnej výchovy. „Halu budú využívať naši starší žiaci počas telesnej výchovy a teším sa na ich úspechy na atletických súťažiach,“ povedala pri otvorení riaditeľka ZŠ L. Novomeského Júlia Dzurusová.

Atletický stánok je vybavený najnovšími technológiami, vďaka ktorým sa napríklad vzduch v hale vymení za necelú hodinu a hala sa vykúri za asi 1,5 hodiny. Nafukovacia hala je súčasťou projektu pripravovanej Atletickej akadémie na ZŠ L. Novomeského, ktorý vzniká ako spoločný projekt mesta s občianskym združením a športovým klubom Atletika Košice. „Hala je špecifická tým, že nemá bežecký ovál, ale na druhej strane má skokanskú rampu a až 17 dráh, z ktorých až desať sa dá využiť pre šprintérske súťaže. Súčasne s halou vznikol aj vonkajší regulárny sektor pre skok do diaľky a vrh guľou, v lete doplníme aj sektor pre skok do výšky. V jednom momente tam bude môcť trénovať až 50 atlétov v dvoch až štyroch skupinách. Po dlhých 39 rokoch bude možné v Košiciach zorganizovať aj halové atletické preteky,“ dodal zakladateľ klubu Atletika Košice Stanislav Návesňák.
20.1.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: www.atletika.sk

Ďalšie články